Házenkáři Maloměřic mají nového kouče. Povede je Urban

Bídný podzim, po kterém jsou se dvěma body na chvostu extraligové tabulky, by nejraději házenkáři Maloměřic hodili za hlavu. Pomoct jim má změna na pozici hlavního trenéra, tím bude nově slovenský kouč František Urban.

Šestatřicetiletý kouč nahradí Jiřího Řezníka, který mužstvo vedl od října po brzkém odchodu předcházejícího dlouholetého trenéra Víta Musila. Řezník se tak vrací na místo asistenta. „Jsem poměrně náročný trenér a rád bych se vyhnul baráži o udržení v extralize. K tomu bude potřeba tvrdá práce a hráči musejí vykročit z komfortní zóny,“ upozorňuje zkušený Urban, jenž vedl Slavii nebo Michalovce.

Do začátku soutěže zbývá necelý měsíc, v němž hodlá své svěřence seznámit se svými plány. „Mužstvo potřebuje především nutně zrychlit, mým cílem je hrát na sedmdesát útoků. Pokud se někomu nebude chtít, nemám ve zvyku nikoho přemlouvat. Základ všeho je ale dobrá parta, pak jde všechno“ předpovídá Urban, jehož hlavní úkol je extraligová záchrana.


Autor: Kryštof Neduchal

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-malomeric-maji-noveho-kouce-povede-je-urban-20220106.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací