Gólový galavečer v Brně. Kometa rozcupovala Zlín devíti góly

Jako by chtěli ukončit sérii sedmi domácích extraligových porážek v řadě tím, že si vynahradí všechny předcházející nevydařené večery v domovské aréně. Hokejisté Komety rozcupovali ve svém stánku předposlední Zlín 9:3 a připomenuli tak štěpánskou demolici posledních Českých Budějovic 10:4.

„Výsledek hovoří jednoznačně. Věděli jsme, že Zlín odehrál poslední zápas velmi dobře, ale na soupeře jsme se dobře připravili a byli produktivní, což byl klíč ke třem bodům. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou,“ pravil asistent brněnského trenéra Jan Zachrla.

Ráz duelu určil bleskurychlou trefou bodový tahoun Komety Peter Mueller, jenž se prosadil už v devatenácté sekundě. O čtyři minuty později navýšil vedení Karel Plášek a od té doby se hrálo převážně před bránou hostí. „Ostudný výkon. Říkali jsme si, že nesmíme dostat rychlý gól, jenže tam padl už v první minutě a pak se to vezlo,“ hořekoval asistent zlínského kouče Martin Hamrlík.

Ve druhé části domácí svůj náskok navýšili po trefách Martina Zaťoviče a Petra Zámorského. Pravé gólové hody začaly ve třetí části, v níž padlo sedm branek, pět z nich vstřelili Brňané. „Nevím, čím to je, že se třetí třetina vyvinula takto. V kabině jsme si jenom říkali, že chceme podat stoprocentní výkon a maximálně se koncentrovat,“ poznamenal přední zadák Komety Zámorský.

Brňané hnaní fanoušky z řad sponzorů si žádali desátý gól. Jejich přání ovšem domácí nevyslyšeli, přestože po desáté trefě sahali v závěrečné přesilovce. „Chybělo nám trochu štěstíčka, soupeř se navíc v té chvíli dobře bránil,“ podotkl Zachrla.

V Brně doufají, že je vysoká výhra a zdařilý výkon nakopnou podobně jako na konci prosince, kdy Kometa rozdrtila České Budějovice. Vzápětí sice prohrála duel v Mladé Boleslavi, ale z následných sedmi zápasů šest vyhrála. „Blíží se play-off. Výkon každého z nás musí gradovat. Zbývá nám sedm zápasů, každý jeden je důležitý,“ přesvědčoval Zámorský.

V extraligové tabulce Kometa zůstává devátá o bod před Vítkovicemi, namáhavý týdenní program se čtyřmi zápasy zakončí Kometa v neděli od půl páté odpoledne na ledě Plzně.

Kometa Brno - Zlín 9:3

Třetiny: 2:0, 2:1, 5:2.
Branky a nahrávky: 1. Mueller (P. Holík), 5. Plášek, (Holland, Kučeřík), 34. Zaťovič (P. Holík, Zámorský), 37. Zámorský (P. Holík), 44. Klepiš (Plášek, Holland), 47. V. Němec (Holland), 48. Vincour (Rákos, Gulaši), 50. Zaťovič (Mueller), 55. Mueller (Zaťovič, P. Holík) – 40. Vopelka (Honejsek, Fořt), 49. Kubiš (Řezníček, Fořt), 53. Fořt (Köhler).
Rozhodčí: Pešina, Obadal – Zíka, Šimánek.
Vyloučení: 3:6.
Vyšší tresty: 0:2.