Famózní série pokračuje, Líšeň ale vyšla proti Ústí gólově naprázdno

Kvůli zranění defenzivního štítu Jakuba Kučery zasáhl kouč Milan Valachovič ve třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY poprvé do sestavy. Líšeňští fotbalisté s Michalem Jeřábkem ve středu zálohy remizovali v sobotním domácím duelu s Ústím nad Labem 0:0.

Brňané tak prodloužili famózní sérii zápasů bez domácí porážky už na šestnáct duelů. Jenže narozdíl od úvodního kola letošní sezony, kdy vyhráli nad Viktorií Žižkov 3:2, se tentokrát domácí fotbalisté gólově neprosadili.

Přestože se v prvním poločase do velkých příležitostí dostali Erik Otrísal, Marek Matocha, Šimon Chwaszcz nebo David Krška. Nikdo z nich však ústeckého brankáře Plachého nepřekonal.

Na druhé straně v 50. minutě se zase blýskl gólman Vlastimil Veselý, když na něm ztroskotal po samostatném úniku Ogiomade. Když neuspěli v 68. minutě Milan Lutonský ani v 84. Martin Rolinek, skončil zápas před zraky 586 diváků nerozhodně 0:0.

Líšeňští fotbalisté si tak připsali pátý bod v letošním druholigovém ročníku a aktuálně se nacházejí v tabulce na pátém místě.

SK Líšeň - FK Ústí nad Labem 0:0

Rozhodčí: Ulrich – Kotík, Vyhnanovský.
ŽK: 56. Otrísal, 67. Jeřábek, 85. Silný – 28. Miskovič, 51. Čičovský, 54. Brak.
Diváci: 586.

SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek, Otrísal, O. Ševčík (C), Lutonský – Jeřábek – Stáňa, Málek, Matocha, Krška (71. Rolinek) – Chwaszcz (62. Silný).
FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Alexandr, Brak, M. Bílek, Chodora (90. Hudec) – Miskovič, Čičovský (64. Angelozzi) – Prošek (C) (78. Mechmache), Jiránek, Ogiomade – Krobot (64. Emmer).

Autor: Pavel Šťastný