„Přesilovky nám zapadly do sebe. Řekli jsme si k tomu něco, podívali se na video. Hrajeme je stejně jako loni a předloni. Ti dva noví se museli naučit, jak je hrajeme a funguje to,“ podotkl člen napěchované přesilovkové formace Holík.

Početní převahy brněnského celku ocenil i kouč Třince Václav Varaďa. „Byly velice dobré, Kometu držely v zápase. Nabídli jsme je ale svými lacinými fauly, “ poznamenal Varaďa, jehož svěřenci budou v pátek 18. září prvním soupeřem Komety v novém extraligovém ročníku.

Brno také potěšilo pět vstřelených branek v obou kláních. „Povzbuzení to samozřejmě nějaké je, protože jsme v předcházejících zápasech hráli na nulu nebo na jeden gól, ale pořád jde jen o přípravu. Byly tam dobré i špatné věci,“ shrnul asistent brněnského trenéra Kamil Pokorný. „Začali jsme dávat góly, dařilo se v přesilovkách a zlepšili jsme i další herní činnosti. Měli jsme dobré oslabení,“ pochvaloval si Holík.

Dva duely v minulém týdnu ovšem obnažily i slabiny brněnského celku třeba v defenzivní činnosti. „Především zápas s Třincem byl pro nás hodně poučný, co se týče obranné činnosti, určitě si ho společně probereme,“ pravil Pokorný.

Na korekci chyb mají Brňané ještě čas. „Při hře pět na pět jsme trochu plavali v obranné činnosti, teď se na to zaměříme, “ přizvukoval Holík.

Brněnský celek se musel v pátečním zápase proti Třinci obejít bez talentovaného zadáka Stanislava Svozila, jenž prožívá krušnou přípravu. Nejprv strávil skoro měsíc v karanténě kvůli pozitivnímu testu na covid-19 a ve svém prvním přípravném duelu po pauze se zranil. Ve čtvrtečním klání ve Zlíně mu Pavel Kubiš způsobil koňara. „Teď je to o tom, aby zregeneroval stehno,“ líčil Pokorný.

NULA NAKAŽENÝCH

Na marodce brněnského týmu je také křídelník druhé formace Tomáš Vincour a ve dvojutkání se Zlínem a Třincem absentoval i obránce Tomáš Bartejs. „Vincour má poranění v horní části těla a Bartejs nebyl úplně ve své kůži. Tím nechci říkat, že je někdo od nás nakažený koronavirem, protože není. Nicméně dostal do neděle volno a v pondělí už s námi bude trénovat,“ zmínil Pokorný.

Kometu čekají před startem sezony ještě dva zápasy. V úterý se představí na ledě Vítkovic a generálku odehraje ve čtvrtek v domácí DRFG Areně proti Zlínu. Brňané počítají se startem nového ročníku v plánovaném termínu. „Připravujeme se na to, že extraliga začne v termínu. Nevidím do toho z jiného hlediska, ale jako hráč doufám, že odstartuje,“ dodal Holík.