Dvě ztráty pro Kometu: Zábranského čeká výzva ve Finsku, odchází i Schneider

Ve své premiérové extraligové sezoně nasázel jedenadvacet branek a po Peteru Muellerovi se stal druhým nejlepším střelcem týmu. Přesto hokejový útočník Peter Schneider v Kometě končí, jeho přestup v úterý potvrdil Salzburg. Nový brněnský kouč Jiří Kalous v kádru nevyužije ani služby obránce Libora Zábranského, jenž posílil finský klub Mikkelin Jukurit.

Rakouský střelec Schneider táhl Kometu především v úvodu sezony, kdy dal čtrnáct branek v patnácti zápasech. V posledních duelech, především po lednovém zranění, ztratil místo ve druhé útočné formaci.

„Chci vyhrávat tituly a hledal jsem klub, který touží po vítězstvích a kde je na to připravena celá organizace. Red Bulls chtějí každý rok získat mistrovský titul, a to se mi moc líbí,“ prohlásil pro web rakouského klubu Schneider, jenž přišel do Brna už loni na jaře.

Ten se aktuálně účastní s rakouským národním týmem tréninkového kempu ve Vídni, kde se připravuje na dva mezinárodní zápasy proti České republice.

Brno odstartuje nový ročník i bez dvacetiletého obránce Zábranského, jenž v této sezoně hostoval v Karlových Varech. Na západě Čech odehrál 55 zápasů a zaznamenal sedm branek a sedm asistencí.

Ještě před dvěma týdny v rozhovoru pro Deník Rovnost syn šéfa Komety Libora Zábranského staršího svou budoucnost odmítl komentovat. „Nezlobte se, ale tohle jsem neřešil. Mám ve Varech hostování až do konce sezony a ta pro mě ještě neskončila. Momentálně se soustředím na reprezentaci,“ uvedl brněnský rodák. 

Jeho novou hokejovou adresou bude finský Mikkelin Jukerit, kde se reprezentační obránce setká se dvěma Čechy Jakubem Galvasem a Šimonem Stránským.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/dve-ztraty-pro-kometu-zabranskeho-ceka-vyzva-ve-finsku-odchazi-i-schn-20210420.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací