Dramatický šlágr. Brno dělilo od výhry 48 sekund, bod navíc Spartě zařídil Řepík

Nic pro slabé povahy! Po dvou zápasech dostal v brance Komety přednost Matej Tomek před Jakubem Sedláčkem, jenž nebyl ani na střídačce, a slovenský gólman v úterním extraligovém duelu proti Spartě držel nulu až do 54. minuty. Přesto Brňané po emotivním závěru a obdrženém gólu 48 sekund před koncem utkání prohráli v Praze 2:3 po prodloužení.

Hostující celek přitom vedl díky trefám Petera Muellera, který dosáhl 200 bodů v nejvyšší české soutěži, a Martina Zaťoviče už od patnácté minuty utkání.

Jenže o první vítězství v novém roce přišli svěřenci brněnského kouče Jiřího Kalouse pouze osmačtyřicet sekund před závěrečnou sirénou tradičního šlágru, když skóre zápasu srovnal Erik Thorell.

Kometu pak v úvodní minutě prodloužení definitivně srazil Michal Řepík, jenž tvrdou ránou ukončil zápas jen po čtyřiceti sekundách navíc. „Sehráli jsme skvělý zápas, z obou stran to byla velká bitva. Za vítězství proti Kometě jsme strašně moc rádi. Ve třetí třetině bylo vidět, že fungujeme na sto procent a že si jdeme za výhrou. Dva body jsou pro nás super," neskrýval nadšení bek Sparty Adam Polášek.

Jihomoravané tak i druhý zápas na ledě Sparty v této extraligové sezoně prohráli až v prodloužení, na konci loňského září v Praze padli rovněž 2:3.

V tabulce se aktuálně nacházejí na osmém místě, Sparta je desátá. Kalousův tým čeká další zápas v pátek od šesti hodin večer na domácím ledě s Českými Budějovicemi.

Sparta Praha - Kometa Brno 3:2 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 54. A. Polášek (Buchtele, D. Voženílek), 60. E. Thorell (M. Řepík, R. Horák), 61. M. Řepík (R. Horák) – 10. P. Mueller (Zaťovič), 15. Zaťovič (P. Holík, P. Mueller).
Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lhotský, Svoboda.
Diváci: 1000.

Sparta Praha: Salák – Moravčík, T. Pavelka, A. Polášek (A), Mikliš, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Buchtele, Sobotka (A), Chlapík – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík (C) – D. Kaše, D. Voženílek, M. Forman – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček – T. Jandus.
Kometa Brno: Tomek – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Tansey, Roth – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Šik, Krištof, L. Horký – R. Pavlík, Süss, Vincour – Dočekal, Ostřížek, T. Šoustal.

Autor: Pavel Šťastný, Michal Káva