Dlouhé čekání na první domácí triumf: Už fakt chceme vyhrát, zní z kabiny Líšně

Brno - Neporazitelnost vzala za své až v šestém kole, v němž fotbalisté Líšně gólem z poslední minuty přepsali v kolonce proher nulu na jedničku. Po nezdaru na trávníku Jihlavy se po brněnském derby proti Zbrojovce z jedničky stala dvojka. I tak má ale nováček druhé ligy deset bodů po osmi odehraných kolech. Kromě dvou porážek přidal čtyři remízy a k těm přibalil dva venkovní výjezdy s tříbodovým návratem. Jenže doma Líšeň ještě nevyhrála, ale ani nepadla.

Jen čtyřikrát remizovala. „Nyní už fakt chceme zvítězit i doma,“ prohodil líšeňský zadák Jan Hlavica. „Čeká nás Prostějov a chceme jednoznačně tři body,“ burcoval před duelem, který startuje v sobotu od půl páté odpoledne.

Klub z východu Brna půjde do utkání po sérii náročných testů. Vždyť v posledních třech kolech poměřil síly se Žižkovem, Jihlavou a Zbrojovkou. „Šlo o takovou prvotní konfrontaci se silnými kluby,“ podotkl Hlavica. „Neměli jsme proti nim ale v podstatě žádné zkušenosti. Bez těch jsme to v některých momentech úplně nezvládli. Přesto jsme ale ani jednou vyloženě nepropadli,“ ohlédl se zpět za těžkým losem.

Teď po třech kolech Líšeň narazí na protivníka, který je v tabulce pod ní. Nicméně desátý Prostějov má identický počet bodů jako Brňané, tedy deset. „Půjde o těžký duel, jelikož oba celky chtějí ukončit nepříznivou sérii,“ zmínil líšeňský kouč Miloslav Machálek fakt, že jeho svěřenci za posledních pět kol zvítězili jen jednou. Totéž platí i pro fotbalisty Prostějova, ti navíc k jedné výhře přidali čtyři remízy, kdežto Líšeň jen dvě a stejný počet porážek.

Desítka v kolonce bodů sice vypadá a zní hezky pro nováčka z Líšně. Zároveň je třeba se ohlížet i za sebe. Poněvadž předposlední Varnsdorf na patnácté sestupové příčce za Brňany zaostává o pouhé čtyři body. „A přesně proto se hodí doma poprvé vyhrát,“ poznamenal Machálek.

Jenže proti Prostějovu to nebude žádná legrace, ostatně jako proti nikomu. „Do sestavy se mu vrátil Jan Polák, což je pro něho klíčový hráč,“ poukázal stratég Líšně.

Ten bude postrádat jen dva hráče. Na marodce stále zůstává Lamine Fall a nastoupit nemůže ani kapitán a šéf defenzivy Hlavica, jenž naposledy obdržel už čtvrtou žlutou kartu, po které následuje stopka na jeden zápas.

Hned v dalším kole Líšeň zavítá na trávník Pardubic.


Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/dlouhe-cekani-na-prvni-domaci-triumf-uz-fakt-chceme-vyhrat-zni-z-kabiny-lisne-20190921.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací