Derby trenérů milujících italský fotbal? Blansko s Líšní se rozešly bez branek

Diametrálně odlišný souboj od letního se odehrál mezi fotbalisty Blanska a Líšně. Zatímco v srpnu na začátku ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyhrál jasně brněnský celek na domácím hřišti 4:1, v odvetě hrané v Blansku se oba celky rozešly smírně 0:0.

Jeden z důvodů? „Terén byl těžký a bahnitý. Balon byl spíš ve vzduchu než na zemi,“ řekl pro klubový web líšeňský kapitán Ondřej Ševčík.

Blanenští fotbalisté sehráli na domácím hřišti za týden už druhé utkání. Minulou sobotu na stadionu v Mlýnské ulici přivítali Třinec, který porazili 2:0. „Přestože lidé v Blansku udělali všechno proto, aby co nejlépe připravili plochu pro utkání, byli jsme zase částečně znevýhodněni terénem,“ litoval blanenský kouč Martin Pulpit.

Domácí celek přesto přestřílel v jihomoravském derby Líšeň 12:6. Jenže Brňané zamířili mezi tři tyče hned čtyřikrát, což je o jeden pokus víc než jejich soupeř. „V takovém terénu je kolikrát těžké si nahrát. Při jedné situaci jsme mohli jít do brejku, Dejan Koraksič chtěl dát krásnou přihrávku, ale míč mu skočil na drnu. Doufám, že od dubna budou terény všude už takové, aby se dal hrát fotbal,“ přál si Pulpit.

Jeho defenziva udržela nulu podruhé v řadě, přestože nyní hrála proti lídrovi soutěže. Přitom v této sezoně jde teprve o třetí zápas, v němž brankář Pavel Halouska gól nedostal. „Trenér Pulpit je známý tím, že má rád italský fotbal. A známé italské catenaccio je o obraně a o tom nedostat gól. On na tom hodně lpí, takže z toho hlediska musí být spokojený,“ přiznal blanenský útočník Tomáš Machálek.

Spokojenost s defenzivním výkonem panovala i na druhé straně. „Byla to válka a čekali jsme, kdo udělá chybu, ze které padne gól. Naštěstí jsme ji vzadu neudělali,“ oddechl si Ševčík a dodal: „Ve druhém poločase jsme ale měli šance. Hlavně jsme mohli dát branku, když jsme byli sami před gólmanem.“

Jenže nejlepší střelec soutěže Jaroslav Málek v 52. minutě Halousku neprostřelil. A z blanenského kádru neuspěli v největších šancích Martin Sedlo, Adrián Kopičár ani Koraksič. „Měli jsme šance my i soupeř. Remíza je zasloužená,“ zmínil Pulpit.

Líšeň i po remíze s Blanskem navýšila na čele tabulky svůj náskok na dva body, protože druhý Hradec Králové je kvůli koronaviru v karanténě. Pulpitovi svěřenci jsou stále na dvanácté příčce. „S bodem jsme spokojeni, ale chceme pořád vyhrávat. Kvůli covidu se totiž může stát, že se soutěž zruší dřív,“ dodal Machálek.

Blansko - Líšeň 0:0

Rozhodčí: Batík – Vodrážka, Antoníček
Žluté karty: 82. Koraksič – 45. O. Ševčík, 60. Matocha, 87. Demeter.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:4. 
Střely mimo: 9:2. 
Rohy: 3:5.

Blansko: Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – Bartolomeu (75. Žák), Lahodný (C), Kopičár, Ngoma (81. Vasiljev) – Lhotecký (81. Koraksič) – T. Machálek (63. Kepl).
Líšeň: Veselý – Jeřábek, Otrísal, O. Ševčík (C), Lutonský – Kučera – Pašek (77. Reteno Elekana), Málek (89. Szotkowski), Matocha (69. Rolinek), Krška (69. Demeter) – Zikl (89. Šteigl).


Autor: Václav Petrů, Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/lisen-blansko-pulpit-valachovic.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací