Další výhru Komety řídil Vincour, Mueller s novou holí zaskočil brankáře Varů

V pětadvaceti zápasech této extraligové sezony vstřelil čtyři branky, v pátek polovinu z nich zaznamenal za necelou minutu. Hokejista Komety Tomáš Vincour v duelu jedenatřicátého kola nejvyšší české soutěže přispěl dvěma trefami k domácímu vítězství 3:2 brněnského celku nad Karlovými Vary.

Jedenatřicetiletý útočník nejprve ve 27. minutě využil dvojnásobnou početní výhodu svého týmu, když nadvakrát překonal karlovarského brankáře Filipa Novotného. Za čtyřiapadesát sekund ho prostřelil ránou z mezikruží v přesilové hře pět na čtyři. „Situace v přesilovce byly výborně zahrané a jsou to pro nás důležité góly, kterými si v zápasech pomůžeme,“ řekl asistent brněnského trenéra Jiří Horáček.

Karlovarské hokejisty vrátil ve 29. minutě do hry útočník Jiří Černoch, jenž překvapil brněnského brankáře Jakuba Sedláčka. Dvougólové vedení však vrátil Kometě Peter Mueller. Americký snajpr si sotva převzal náhradní hůl ze střídačky, už se ocitl před brankou soupeře a poté střelou na přední tyč zaskočil Novotného.

„I když jsme první třetinu odehráli dobře, nebyli jsme schopni svůj výkon vyjádřit gólově. Ve druhé části si domácí pomohli přesilovými hrami, což je uklidnilo a nakoplo. Sice jsme se dotáhli, ale Kometa zase odskočila o dvě branky a pak už bylo hodně složité se tlačit do její organizované obrany,“ uvedl asistent karlovarského kouče Tomáš Mariška.

V 58. minutě zdramatizoval utkání Jan Hladonik, který snížil na 2:3 a v závěru duelu při hře bez brankáře Karlovy Vary dostaly Brno pod tlak. „Bohužel zápas pro nás skončil stejně jako poslední dva, prohráváme 2:3, nejsme produktivní a nepomůžeme si přesilovkami, proto nemáme body, které potřebujeme. Doufám, že se z toho už poučíme,“ smutnil Mariška, jehož tým se v tabulce nachází na třinácté příčce.

Zato svěřenci kouče Jiřího Kalouse se radovali ze čtvrté výhry v řadě a aktuálně jsou šestí. „Byl to parádní výkon celého týmu podpořený výborným Sedlem v bráně. Musíme jít takhle pokorně zápas od zápasu a sbírat body postupně,“ dodal Horáček.

Další utkání čeká Kometu v neděli opět na domácím ledě, kde vyzve od pěti hodin odpoledne poslední Zlín.

Kometa Brno - Karlovy Vary 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Vincour (Krištof, P. Mueller), 28. Vincour (Krištof, P. Mueller), 31. P. Mueller (Zaťovič) – 29. Černoch (Kohout, Pulpán), 58. Hladoník.
Rozhodčí: Ondráček, Hejduk – Zika, Šimánek.
Diváci: 1000.

Kometa Brno: J. Sedláček – Bartejs, Ďaloga, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Roth, Fajmon – Zaťovič (C), Krištof, P. Mueller (A) – R. Pavlík, A. Zbořil, L. Horký – Ostřížek, Rákos, Vincour – Meluzín, Dočekal, Magee.
Karlovy Vary: F. Novotný – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – Flek (A), Hladonik, Vondráček (C) – T. Mikúš, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Immo.

Autor: Pavel Šťastný