Cíl florbalistek Židenic a Bulldogs? Postup do play-off

Brno - Jedny jsou extraligou ostřílené, druhé se mezi elitou teprve rozkoukávají. Zatímco florbalistky Židenic brázdí palubovky domácí nejvyšší soutěže už jedenáctou sezonu, hráčky Bulldogs se do ní po jedenácti letech vrátily. Co mají městské rivalky společného? Po polovině základní části drží pozice zajišťující postup do vyřazovacích bojů.

Židenice jsou momentálně sedmé a vylepšují tak dojem z předchozích dvou ročníků, ve kterých se nevyhnuly barážovým bojům. „Tým pracuje velmi dobře, hra má vzestupnou tendenci. Z hráček cítím odhodlání, vládne pozitivní klima. V uplynulých dvou sezonách si holky prošly pomyslným peklem, ale posílilo je to a teď z toho těží. Jsou zodpovědnější, mentálně dobře nastavené a navíc jde o vítězné typy,“ pochvalovala si židenické trenérka Petra Prouzová.

Ke zlepšeným výkonům přispívá i navrátilkyně do sestavy Martina Valehrachová, která loňský ročník vynechala kvůli zranění ramene. V říjnu zasáhla do hry poprvé od play-down 2017/2018 a její pauza se tak protáhla na 525 dní bez extraligového zápasu. „Vracet se po takové době nebylo jen tak. Věk nezastavím a návraty jsou čím dál horší. Florbal je můj koníček už řadu let, takže nešlo odolat. Následky na rameni už mi sice zůstanou, ale jinak se cítím na dvacet. I když si ze mě holky dělají srandu, že mi zase něco upadne,“ smála se třiatřicetiletá matadorka.

Židenice naposledy uspěly v sobotu, když porazily Liberec hladce 9:3, a zabránily tak soupeřkám v zisku premiérových bodů v sezoně. „Liberec sice ještě nebodoval, ale v posledních dvou zápasech prokázal výkonnostní vzestup. Lépe organizoval hru do obrany, což byl pádný důvod k tomu, ať utkání nepodceníme. Navíc jsme chtěly dát šanci všem hráčkám kádru. Odehrát každý duel koncentrovaně je jedna z věcí, na které se letos soustředíme,“ popsala zkušená židenická koučka.

Hráčky Bulldogs zase v sobotu loupily v Praze, když na hřišti Panthers vyhrály 5:4 po nájezdech a udržely osmou příčku v tabulce. „Osmé místo je cíl, který jsme si před sezonou stanovili. Jsme rádi, že ho po půlce plníme. Na druhou stranu si myslíme, že máme na víc. Platíme hodně tvrdou nováčkovskou daň. Holky prohrávají zápasy, ve kterých jsou lepší,“ přiblížil trenér extraligového nováčka Jiří Uher.

Ten s kolegou Rudolfem Škubalem naordinoval florbalistkám ofenzivní pojetí hry. I proto mají Bulldogs při skóre 47:87 třetí nejvyšší počet obdržených branek v soutěži. „Nejsme klasický nováček, který hraje beton. Chceme hrát otevřeně a hráčky rozvíjet i za cenu toho, že někdy dostaneme patnáct gólů. Odejdeme ale ze hřiště s tím, že se nám aspoň jedna třetina povedla, tým z horní poloviny tabulky jsme překvapili a byli důstojný soupeř,“ řekl Uher.

Ve druhé polovině sezony se chce nováček vyvarovat individuálních chyb. „V první lize nebyly soupeřky tak rychlé a individuální zaváhání jsme dokázaly napravit, v extralize je protihráčky trestají. Obrovský rozdíl je i v rychlosti rozhodování,“ porovnala obránkyně nováčka Anna Bachratá.

Oba celky čeká o víkendu poslední zápas před reprezentační pauzou. Bulldogs v sobotu od sedmi hodin večer v hale Sportpoint u Lužánek přivítají Vítkovice, Židenice v neděli od tří hodin odpoledne ve Vodově ulici hostí Ostravu.

Brno v extralize

Židenice
Pozice: 7. místo, 16 bodů, skóre 61:55
Nejproduktivnější hráčky: Eva Urbášková a Andrea Dernerová (obě 9 branek + 6 asistencí)

Bulldogs Brno
Pozice: 8. místo, 11 bodů, skóre 47:87
Nejproduktivnější hráčka: Pavlína Bačová (16+6)


Autor: Markéta Weinlichová

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/cil-florbalistek-zidenic-a-bulldogs-postup-do-play-off-20191119.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací