Florbal Židenice

Florbal
STAREZ Arena Vodova - Vodova 336/108, 612 00 Brno | mapa

Florbal pro nás v Židenicích znamená hodně. Je to pro nás vášeň, jsou to emoce, je to naše druhá rodina, náš život. Je to ale hlavně HRA. Hra, kterou milujeme, hrajeme, přemýšlíme o ní a předáváme dál naše zkušenosti. Florbal Židenice… kde florbal znamená více, od roku 2002.

Florbal Židenice je elitním a jedním z největších florbalových klubů v Brně a v celém regionu. Své počátky udělal v roce 2002 a od té doby ušel obrovský kus cesty. Do sezony 2020/21 přihlásil rekordní počet 23 týmů! Florbal Židenice disponuje kompletní dívčí i chlapeckou strukturou a sportovní a florbalové tréninky nabízí dětem už od 4 let.

Jedním z hlavních cílů klubu je výchova mládeže. Klub chce i nadále především poskytovat kvalitní sportovní průpravu mládeži, ať už se jedná o dívky nebo chlapce. Vychovávat uvědomělé sportovce, kteří preferují zdravý životní styl plný pohybu a zdravého soutěžení. Osobnosti, které vyznávají principy fair-play.

Vlajkovou lodí klubu je A-tým žen, který stabilně působí v nejvyšší soutěži v ČR Extralize. V uplynulých letech se zařadil mezi špičku v Česku a pravidelně postupuje do play-off. Ženy hrají svá domácí utkání na městské hale na Vodově ulici.