Brno bez opor padlo ve Varech i podruhé. Zápas jsme ztratili chybami, hlesl kouč

Ve čtvrteční předehrávce šestnáctého kola české extraligy proti Karlovým Varům chyběli brněnským hokejistům tři klíčoví hráči. V obraně scházel Rhett Holland, jenž dostal třízápasový trest za tvrdý zákrok na Jana Bambulu z Olomouce a kvůli absenci Petera Muellera a Michala Krištofa se rozpadla útočná elitní formace z posledních zápasů. Kometa bez svých opor prohrála na západě Čech 3:5.

Svěřenci brněnského kouče Jiřího Kalouse tak ukončili sérii tří vítězství v řadě. „Utkání se mi nehodnotí dobře. Měli jsme ho dobře rozehrané, pro mě nepochopitelnými chybami jsme ho ztratili, víc k tomu nemám co dodat," hlesl zkušený stratég.

Brňané totiž v utkání vedli po gólech Andreje Kollára a Alexandra Malleta, karlovarští hokejisté však srovnali ve 22. minutě i podruhé. Obrat dokonal Martin Osmík a čtvrtý gól domácích vstřelil Tomáš Vondráček.

Minutu před koncem utkání zdramatizoval brněnský útočník Petr Holík, který se prosadil poprvé v této sezoně. Jenže do prázdné branky vrátil dvougólový náskok karlovarskému celku Martin Kohout.

Západočeši v utkání jasně ovládli druhou třetinu, kterou vyhráli o tři branky. „Co jsme převedli ve druhé části, ofenzivní zodpovědnost a týmová kvalita, za to jsem nesmírně rád. Byli jsme odměněni góly a následně body. Je to veliké týmové vítězství. Všichni hráči pomohli," řekl karlovarský kouč Tomáš Mariška.

Kometa prohrála s Karlovými Vary už podruhé v tomto ročníku a v tabulce je stále devátá. Její čtvrteční soupeř na ni z desáté pozice ztrácí pouze bod. Brno sehraje další zápas v neděli ve Zlíně.

Karlovy Vary - Kometa Brno 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Koblasa (Kohout, T. Havlín), 22. Kracík, 24. Osmík (Redlich, Dlapa), 32. Vondráček (Pulpán, Flek), 60. Kohout (Koblasa) – 9. Kollár (Magee), 14. Mallet (Rákos), 59. P. Holík (Zaťovič, M. Haščák).
Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Pešek, Malý.
Diváci: 2378.

Karlovy Vary: F. Novotný – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Pulpán (A), Parkkonen – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Jiří Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).
Kometa Brno: Tomek – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Roth, Gulaši (A), D. Mikyska, Mlčák – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – M. Haščák, T. Šoustal, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Vincour – Kollár, Kusko, Magee.

Autor: Pavel Šťastný