Jenže opatření spojená s pandemií koronaviru odložila tři akce plánované ještě před letními prázdninami na druhou polovinu roku. „Poděkování patří vedení Brna, že i v době hledání úspor potřebných k nezbytnému zabezpečení boje s koronavirovou nákazou pamatuje na dny příští a všechny akce Brněnského roku sportu 2020 nadále podporuje. Věříme, že budeme opět sportovat na stadionech, v halách i tělocvičnách a rádi bychom, aby i přes složitost doby nám k tomu byla motivací a podporou také slavná sportovní historie našeho města,“ prohlásil organizátor projektu Vladimír Koudelka.

Jaké akce se přesouvají?

VELIKONOCE NA LEDĚ. Tradiční krasobruslařská benefice ve prospěch potřebných dětí, která při karnevalu na ledě připomene letošní sportovní výročí Karola Divína, René Novotného, Kateřiny Beránkové a Jaroslava Suchého se posouvá. „Počkat si musíme až na prosinec, kdy se, doufejme, Brněnské Velikonoce na ledě uskuteční pod náhradním názvem Brněnské Vánoce na ledě,“ řekl Koudelka.

MILČOVO KOLEČKO. Na pátek 8. května se chystal v Bosonohách intervalový závod pro celou rodinu, který nese na počest legendárního cyklistického furianta Miloše Hrazdíry název Milčovo kolečko. V lednu uplynulo třicet let od jeho úmrtí.

Jubilejní desátý ročník připomene také osmdesátiny Jiřího Dalera, Jiřího Dohnala, Jiřího Pecky a Pavla Doležela, pětasedmdesátiny Jana Pospíšila nebo padesátiny Pavla Padrnose.

BRNO ŠPRTEC OPEN. Poslední den v květnu, při 111. výročí založení Orla, se měla pod sochou Jošta Moravského opět sejít plejáda sportovních mistrů, aby si s příchozími zahráli stolní hokej při Brno Šprtec Open. „Pořadatelé z Městského sportovního klubu věří, že se v náhradních termínech všechny akce uskuteční,“ sdělil organizátor.

MASARYKŮV OKRUH JUBILUJÍCÍ. Přímo v prostoru starého depa v Bosonohách se ve čtvrtek 6. srpna i 27. a 28. září letošního roku chystají akce pod jednotným názvem Masarykův okruh jubilující, které připomenou významná data brněnské tratě: 90. výročí stavby a prvního startu automobilů, 70. výročí prvního startu motorek a 55. výročí prvního mistrovství světa motocyklů.

K významným výročím Masarykova okruhu chystají pořadatelé výstavu a žádají majitele dobových fotografií a dalších artefaktů, aby poslali jejich kopie kurátorce výstavy Sylvii Zouharové Dykové z Technického muzea v Brně na adresu dykova@tmbrno.cz, případně se informovali na telefonech 541 421 472, 770 184 616.