Brněnské derby ovládly florbalistky Židenic, nasázely deset gólů Bulldogs

Poslední derby v polovině února nabídlo pořádné drama, když židenické florbalistky vyhrály 3:2 po prodloužení. V sedmnáctém kole extraligy si ovšem poradily s městskými rivalkami Bulldogs Brno jasně 10:3.

Dvěma trefami se blýskla Lucie Romančáková, brankou z vlastní půlky na sebe upozornila obránkyně Martina Valehrachová. „V porovnání s prvním zápasem jsme maximálně spokojen. Výsledek je odraz toho, že se nám konečně daří hrát to, co chceme. Tedy útočný florbal, rozhýbat soupeře a vytvářet prostor pro snadné zakončení,“ liboval si kouč vítězek Luboš Rauer.

Hned od prvních minut měly Židenice v utkání několik šancí. Trefila se ale až ve čtvrté minutě Natálie Janečková, která se ocitla před brankou a nekompromisně vymetla šibenici. „Byla jsem nastartovaná dát nějaké branky, od rána jsem se motivovala hudbou. Jsem ráda, že to padlo hned ze startu,“ smála se autorka úvodní trefy. Netrvalo dlouho a domácí tým navýšil náskok, když se prosadila Monika Jahodová.

Buldočky se dostávaly do šancí jen sporadicky, vždy narazily na obranu nebo připravenou gólmanku Alenu Večeřovou. V závěru první třetiny napřáhla na vlastní půlce Valehrachová. Obloučkem překvapila brankářku Sabinu Dvořáčkovou, které míč vypadl do sítě.

Domácí florbalistky dál navyšovaly skóre, až v závěru druhé třetiny Buldočky snížily na 3:8 dvěma trefami Anety Koláčkové a Yvony Dostálové. Za domácí kontrovala kapitánka Jitka Drápalová.

Pečeť v podobě desáté branky si připsala z přesilové hry Eva Urbášková. „Rozhodlo se hned v první třetině. Nepustili jsme soupeřky k ničemu, co by ohrožovalo naši branku,“ liboval si Rauer.

Židenice jsou v tabulce extraligy šesté, hráčky Bulldogs poslední dvanácté.


Autor: Redakce

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/brnenske-derby-ovladly-florbalistky-zidenic-nasazely-deset-golu-bulldogs-2021030.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací