Židenice v zápase dvakrát vedly, soupeřky však v obou případech našly rychlou odpověď. „Jak to tak v derby bývá, šlo o zápas napínavý až do závěrečného hvizdu. V poslední minutě jsme se sice dostali do vedení, ale soupeřky osm vteřin před koncem vyrovnaly. Prodloužení už je buď, anebo. Nám se v něm podařilo urvat druhý bod, za který jsme moc rádi,“ uvedl asistent trenéra Židenic Luboš Rauer.

Bulldogs tak v letošní sezoně stále čekají na vítězství. „Člověk nemůže být spokojený, když se prohraje, ale jsem rád, že holky na hřišti nechaly všechno. Makaly a snažily se dodržovat věci, které jsme si řekli. Chyběl kousek. Dvě individuální chyby nás stály první výhru, byť v prodloužení. O tom ale sport je, někdy je potřeba i trošku štěstí,“ popsal lodivod Bulldogs Jiří Uher.

Jeho svěřenky momentálně se dvěma body z jedenácti duelů uzavírají extraligovou tabulku. „Věděli jsme, že letošní sezona bude náročná. Odešlo deset hráček, do toho nás trápí zranění. Začátek soutěže byl hodně těžký, sbírali jsme prohru za prohrou, ale výkonnost holek jde nahoru. To je pozitivum, se kterým musíme pracovat a zápas od zápasu se lepšit,“ měl jasno Uher.

Ten má v aktuální sezoně k dispozici značně omlazený kádr. „Zapojili jsme hráčky z juniorky, které mají potenciál, ale teprve nabírají zkušenosti. Letos to musíme urvat bojovností a v dalších sezonách už to bude o kus lepší. Holky mají neuvěřitelnou motivaci, tým šlape a v derby se potvrdilo, že opravdu chtějí,“ těšilo kouče Bulldogs.

Židenice jsou po vítězném derby deváté a ztrácí pouhý bod na elitní osmičku. „Play-off je pro nás jasný cíl a cokoliv jiného by bylo zklamání. Los zápasů ve druhé polovině sezony nám hraje do karet. V posledních kolech jsme narazili na vedoucí Vítkovice nebo druhou Ostravu. Teď se můžeme odrazit k lepším výkonům a posunout v tabulce,“ vyhlížel Rauer nadcházející utkání se soupeři ze středu tabulky.

Zapracovat chce s hráčkami na zakončení. „Na situacích, kdy musí vzít míček na sebe a rozhodnout útočnou akci nebezpečnou střelou. Velmi často holky vymýšlí speciální přihrávky nebo otočky. Hledají spoluhráčku, která zakončí. Snažíme se jim vštípit, ať střílí co nejvíc. To je jedna z hlavních věcí, na které se musíme zaměřit, abychom se dostali do play-off,“ vysvětlil Rauer, který spolu s Jaroslavem Čížkem přebral tým v polovině ledna po odchodu trenérky Petry Prouzové.

Zatímco v minulých letech se základní část v polovině února chýlila ke konci, letos se kvůli tříměsíční stopce způsobené pandemií koronaviru protáhne. Týmy stihly do říjnového přerušení odehrát pouze pět kol, na palubovku se znovu vrátily až 23. ledna. „Pauza byla a pořád je na hráčkách hodně znát. Florbal je technický sport a jakmile se tak dlouho netrénuje, všechno jde dolů. Ťukat si tři měsíce s míčkem o stěnu v obýváku nebo na chodbě činžáku zkrátka nestačí,“ přiblížil Uher.

S tím souhlasil i židenický stratég. „Pauza se po návratu na hřiště projevila. Ne z pohledu fyzičky, ale především po technické stránce. Holky byly nervózní, s míčkem se musely znovu sžít. Motivoval je ale start extraligy. Věděly, že když se do toho pořádně obují, zlepší se to,“ řekl Rauer.

O další extraligové body zabojují oba brněnské celky už tuto sobotu. Židenice hostí páté Panthers Praha, Bulldogs přivítají třetí Chodov. O den později pak Židenice zajíždějí na palubovku Chodova a Bulldogs se venku střetnou s předposledním Jičínem.


Autor: Markéta Weinlichová

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/boj-o-kazdy-metr-brnenske-derby-ovladly-florbalistky-zidenic-20210216.html