Nejbližší sportovní i kulturní akce se totiž ruší, nebo konají v omezeném počtu a za bezpečnostních opatření. „Je zapotřebí například společně vyjednat s městem, jak postupovat s fungováním arény, protože ji nemůžeme využívat k účelům, ke kterým je uzpůsobená. Vznikly nám i obrovské ztráty ze zrušených koncertů. Provoz haly nás stojí třiadvacet milionů ročně a pokud nemůžeme využít její kapacitu a na provoz si vydělat, máme obrovský problém,“ upozornil Zábranský.

Majitele a současně hlavního trenéra Komety nyní čeká řada jednání, proto kontakt s hráči v srpnu výrazně omezí. „Mám obrovskou zodpovědnost a povinnost zajistit fungování klubu. Situace je natolik nevyzpytatelná, že považuji tento krok za správné rozhodnutí, proto zatím nepovedu tým ani na střídačce při utkáních,“ uvedl Zábranský.

Ten na své náklady ještě před nástupem do přípravy nechal mužstvo otestovat na koronavirus. Výsledky u všech hráčů i členů realizačního týmu vyšly negativní. „Neznamená to ale, že časem to někoho nepotká. Testování jsem vzhledem k naší zodpovědnosti a blížícímu se turnaji bral jako samozřejmost,“ poznamenal Zábranský.

Kometa se tak po čtyřech a půl měsících poprvé objevila na ledě. „Na hráčích jsem viděl, že pauza pro ně byla dlouhá a jsou natěšení, cítil jsem z nich obrovskou chuť. Troufám si říct, že první trénink měl intenzitu i kvalitu,“ pravil brněnský asistent trenéra Kamil Pokorný.

Na kluzišti se hokejisté pohybovali ve skupinách po deseti. „Vždycky se v přípravě trénuje v deseti dvanácti hráčích, aby tělo dostalo co největší záhul,“ vysvětlil brněnský kapitán Martin Zaťovič.

Na úvodním tréninku chyběli akorát útočník Peter Mueller, který se po karanténě v Kanadě vrátí do České republiky v neděli, a Stanislav Svozil. Ten se na reprezentačním srazu dvacítek v Brně setkal se třemi hráči, u kterých se objevil pozitivní test na koronavirus. Nejspíš ho čekají opakované testy a pětidenní karanténa. „Když jsme v pondělí dělali testy všem hráčům a realizačnímu týmu, nedokážu si představit, že bych potom dovolil trénink, na kterém by byl. Pak bychom všechny výsledky A týmu hodili do koše,“ zdůraznil Zábranský.

Pro hokejisty Komety zatím zvláštní opatření neplatí. V kabině mají akorát víc dezinfekce a snaží se vyvarovat větších skupin lidí. „Každý sportovec v tomhle období dennodenně pracuje a pokud z toho mančaft na čtrnáct dní vypadne, jde o obrovský problém,“ zmínil Pokorný.

Jeho svěřenci naskočí v úterý do prvního zápasu teprve po týdnu od začátku přípravy. V srpnu ji s jistotou čeká šest přípravných duelů, dvojutkání s Pardubicemi, Olomoucí a Hradcem Králové. „Musíme si všechno znovu osahat, zvyknout si, kde se pohybovat. V zápase to jde rychleji,“ pochvaloval si program Zaťovič.

Zápasy Komety:

Generali Česká Cup

  • úterý 4. srpna v 18 hodin: doma Pardubice
  • čtvrtek 6. srpna v 18 hodin: venku Hradec Králové
  • úterý 11. srpna v 18 hodin: doma Olomouc
  • čtvrtek 13. srpna v 18 hodin: venku Olomouc
  • úterý 18. srpna v 17 hodin: venku Pardubice
  • čtvrtek 20. srpna v 18 hodin: doma Hradec Králové