Bez Muellera, zato s Vejmelkou. Kometa načala přípravu, nahradí Mozíka Krejčík?

Se všemi posilami i brankářem Karlem Vejmelkou, který se chystá na přesun do zámoří, zahájili hokejisté Komety ve středu dopoledne společnou přípravu na novou sezonu. Na ledě DRFG Areny chyběl pouze talentovaný obránce Stanislav Svozil, jenž je s juniorskou reprezentací ve Finsku, a hvězdný americký forvard Peter Mueller. „Pokud se nic nestane, dorazí příští čtvrtek. Má nějaké osobní věci a dostal povolení, že se připojí později,“ prohlásil trenér Komety Jiří Kalous.

Na ledě se ukázala také hlavní defenzivní posila Marek Ďaloga. „Byl to dost svižný trénink. Už jsem se těšil opravdu hodně, hokej mi chyběl, i když po mistrovství světa byla krátká pauzu. Už v úterý jsem se objevil na dobrovolném tréninku. Seznamuju se s městem i kluky. Je to příjemné,“ uvedl Ďaloga, jenž na přelomu května a června na mistrovství světa v Rize plnil roli kapitána slovenské reprezentace.

Ďaloga je jednou z osmi dosavadních akvizicí brněnského celku. Klub se ještě shání po posile do obrany. Avizovaná nová tvář Vojtěch Mozík v Kometě z rodinných důvodů záhy skončil. „Monitorujeme trh. S jedním obráncem jsme v kontaktu a je to otevřené,“ pravil Kalous, který nechtěl specifikovat, jestli se jedná o bývalého brněnského obránce Jakuba Krejčíka, jenž předčasně skončil ve finském Jokeritu Helsinky. „Nebudu jmenovat,“ zdůraznil Kalous.

Hokejisty Komety čeká před startem sezony šest přípravných duelů. První z nich odehrají v úterý 3. srpna na ledě Třebíče, doma se představí poprvé ve čtvrtek 12. srpna proti mistrovskému Třinci.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/kometa-brno-zacatek-pripravy.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací