Změna u basketbalistek KP Brno. Novou trenérkou se stala Krämerová

Velkou změnu hlásí basketbalistky KP Brno. Vedení klubu se po třech letech rozloučilo s trenérem Dušanem Medveckým, jehož nahradí Marcela Krämerová, která naposledy trénovala Slovanku v české lize. Dvaapadesátiletá bývalá hráčka má bohaté trenérské zkušenosti, kromě Slovanky vedla v České republice také Karlovy Vary, Strakonice, reprezentaci do dvaceti let a Slavii Praha.

„Taková nabídka se vzhledem k zázemí a ambicím tohoto tradičního brněnského klubu neodmítá. Je to pro mě obrovský impulz a motivace do další práce. Vzhledem ke startu týmu v prestižním EuroCupu asi také dosavadní vrchol mé trenérské kariéry,“ prohlásila Krämerová.

V Králově Poli bude také mentorkou mládežnického úseku a asistentkou u výběru do devatenácti let. „Vzhledem k současné filozofii klubu, kdy chceme první tým výrazně omladit a vhodně doplnit o české hráčky s touhou posouvat se dál, se nám její příchod jeví jako nejvhodnější volba,“ uvedl předseda klubu Richard Foltýn. KP Brno skončilo v posledních sezonách české ligy na čtvrté pozici.

Autor: Václav Petrů
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/marcela-kromerova-kp-brno.html