Záchrana. Florbalisté Hattricku budou dál v superlize

Zvláštní sezonu mají za sebou florbalisté Hattricku. Brňané posílili kádr a věřili si na play-off Livesport Superligy, jenže neuspěli. V nejvyšší soutěži však nebudou chybět ani příští rok, když se nakonec vyhnuli bojům o záchranu. Původně to však mělo být jinak.

Hattrick skončil dvanáctý po základní části a měl odehrát sérii play-down proti Královským Vinohradům. Fáze o udržení se ale kvůli situaci s covidem zrušila, a tak nikdo ze superligy nesestoupí. Stejně jako v minulém ročníku. „Sezona je jednoznačně nepovedená. Cíle, které jsme si dávali, jsme ani zdaleka nenaplnili,“ usuzoval brněnský hráč Jonáš Kůra.

Jako důvod zmínil třeba to, že se kvůli pandemii takřka dva měsíce nehrálo a od konce listopadu se najelo na systém víkendových dvojkol. „Na druhou stranu byly podmínky pro všechny stejné. Situaci jsme nezvládli a něco se musí do příští sezony razantně změnit,“ uvažoval.

Prožil dost specifické období, když se vracel po ročním zranění. „Za svoji sedmnáctiletou kariéru jsem nikdy nechyběl tak dlouho. Bylo to něco nového,“ přiblížil dvacetiletý odchovanec klubu.

Věří, že do následujícího ročníku vstoupí silnější a lepší. A spolu s ním i Hattrick. „Je škoda, že jsme nemohli potvrdit superligovou příslušnost sportovní cestou. Bylo by to příjemnější než poslouchat, že jsme se podruhé zachránili díky covidu,“ uzavřel Kůra.


Autor: externí, Kryštof Severa

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/zachrana-florbaliste-hattricku-budou-dal-v-superlize-20210330.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací