Žabiny předčily v městském derby Královo Pole, rozhodl X faktor Záplatová

Uhájily neporazitelnost v této ligové sezoně a navíc získaly nadvládu nad Brnem. Basketbalistky Žabin porazily v sobotním derby na domácí palubovce městského rivala z Králova Pole 71:54.

„Skóre neodpovídá průběhu zápasu, několikrát jsme se odpoutali, potom však přišla zaváhání v obraně a soupeř s eurocupovými zkušenostmi se dostal zpět do hry. Uklidnění přinesly naše střely z dálky," sdělil po utkání pro webové vysílání ČT sport trenér Žabin Viktor Pruša.

Domácí celek rozhodl o svém vítězství především v závěrečné čtvrtině, kterou ovládl výsledkem 23:15. „Když se Žabiny utrhly přes deset bodů, tak chytily svůj rytmus, X faktorem derby byla výborná Záplatová," řekl královopolský kouč Dušan Medvecký.

Česká reprezentantka Petra Záplatová nastřílela v derby dvaadvacet bodů a stala se nejvíc bodující hráčkou utkání. „Nerad někoho vyzdvihuji, ale v kritických momentech nás opravdu podržela," uvedl Pruša.

Královo Pole padlo v této sezoně podruhé, když v minulém kole prohrálo se stoprocentním USK Praha 65:101. „Kvalitní utkání bylo dlouho vyrovnané, nás zabilo čtyřiadvacet ztrát a nedali jsme ani otevřené trojky," litoval po derby Medvecký, v jehož týmu si vedla nejlépe patnáctibodová Eva Kopecká.

Žabiny se bez porážky nacházejí v tabulce nejvyšší české soutěže na druhém místě, KP je s bilancí čtyř výher a dvou proher na páté pozici. Oba celky sehrají nejbližší utkání v EuroCupu. Ve středu se Žabiny střetnou na Rosničce s London Lions a zabojují o postup ze základní skupiny. KP vyzve ve čtvrtek rovněž v domácí hale ve Vodově ulici favorizované Villeneuve.

Žabiny Brno - Královo Pole 71:54

(14:17, 19:10,15:12,23:15)
Rozhodčí: Hošek, Jeřáb, Výborný.
Diváci: 200.
Body: Záplatová 22, Holmesová 13, Hamzová 12 - Kopecká 15, Kucowská 14, Stejskalová 11.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/zabiny-predcily-v-mestskem-derby-kralovo-pole-rozhodl-x-faktor-zaplatova-2021112.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací