Žabiny potřetí padly. Čeká je derby o bronz

Basketbalistky brněnských Žabin prohrály ve čtvrtém semifinále s Hradcem Králové 66:71. V sérii podlehly celkově 1:3 na zápasy a nyní je čeká brněnské derby s Královým Polem o ligový bronz.

Ještě na začátku čtvrté čtvrtiny vedly domácí hráčky 60:57, ale koncovku vyrovnaného duelu zvládly lépe hradecké lvice. Střelecky se v brněnském týmů nejvíc prosadila Stoupalová se 17body, nejužitečnější hráčkou utkání se však stala hostující Marečková s 21 body a 12doskoky.

„Klobouk dolů před holkami, jejich výkon byl velmi slušný. Bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce. Hradec je dlouhodobě velmi dobrý tým, špička ligy, těžký soupeř. Takže nezbývá než pogratulovat soupeři a začít se připravovat na sérii o bronz,“ uvedl domácí asistent Jakub Gazda. V utkání zastoupil hlavního trenéra Viktora Prušu, který se necítil dobře, a tak se z bezpečnostních důvodů zápasu nezúčastnil.

"Jsme opravdu šťastní, že tato série končí, protože ty zápasy byly opravdu hrané na 100% na obou stranách a všechny hráčky daly to, co mohly. A stálo to určitě i soupeře, ne jen nás, mnoho sil. Páté utkání už by bylo hodně o morálu," poznamenala hostující trenérka Romana Ptáčková, jejíž tým se nyní pokusí ve finále překvapit favorizovaný celek USK Praha.

První utkání brněnské série o bronz se hraje ve středu 7. dubna na palubovce Žabin.


Autor: Antonín Zabloudil

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/zabiny-potreti-padly-ceka-je-derby-o-bronz-20210402.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací