Žabiny hrají o finále, KP o znepříjemnění série hegemonovi

S rozdílnými vyhlídkami ve středu vstupují do semifinále play-off české nejvyšší soutěže brněnské ženské basketbalové celky. Zatímco Žabiny zabojují o zopakování finálové účasti v posledním play-off před dvěma lety s Hradcem Králové, Královo Pole nejspíš čekají pouze tři jasné porážky. Postaví se totiž hegemenovi české nejvyšší soutěže USK Praha.

„Na zápasy s tak silným týmem se těšíme a bylo by zajímavé znepříjemnit mu očekávanou cestu do finále,“ uvedl trenér Králova Pole Dušan Medvecký, jehož svěřenky zahájí sérii ve středu od pěti hodin odpoledne v pražské hale Královka.

Daleko lepší vyhlídky mají před semifinále Žabiny, i když ani ty nejsou v sérii s Hradcem Králové favorit. Východočeské družstvo totiž v základní části prokázalo značnou sílu, když prohrálo pouze s dominantním USK. Série startuje ve středu od čtyř hodin odpoledne na východě Čech. „ Hradec má spoustu zkušených hráček a výborných střelkyň. Když však budeme hrát naši hru a nebudeme dělat zbytečné chyby, tak věřím, že zápas dotáhneme do vítězného konce. S Hradcem máme sice po základní části zápornou bilanci, ale tato série se jede od stavu 0:0 a my jsme připravené se ve středu porvat o první bod“, uvedla Kateřina Galíčková ze Žabin.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kp-brno-zabiny-brno.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací