Žabiny byly bez šance

Jen čtvrtinu bylo brněnské derby pod ženskými koši v 11. kole Bonver ŽBL vyrovnané. Když se VALOSUN KP dostal do obrátek, tak hostující Žabiny odpadly a už v poločase na světelné tabuli svítilo průběhu odpvídající skóre 45:25. I po přestávce měly domácí basketbalistky zápas (byť s malým zádrhelem) pod kontrolou a zaslouženě vyhrály 82:51. 

V historii vzájemných zápasů více jak třicetibodovým rozdílem obvykle vítězil euroligový gigant z Rosničky, nyní se karta obrátila. Kdyby se hráčky VALOSUNu KP nelekly (50:41 po jedenáctibodové šňůře hostů) ve třetí čtvrtině rýsujícího se vítězství, tak mohl být výsledek ještě více šokující! A početní diváci se dočkali i akcí patřících do basketbalové hitparády!

Domácí trenér Svoboda se mohl spolehnout na vyrovnanější kádr, pět basketbalistek zaznamenalo deset a více bodů! Soupeř měl na podobné úrovni pouze Vučurovič. "Škoda, že je teď v Bonver ŽBL i EuroCupu reprezentační přestávka, myslím, že naše forma jde nahodu," prohlásil Marian Svoboda. Ten musel v průběhu utkání řešit kromě herních záležitostí i problém s fauly u některých opor, nakonec byl napískaný poměr chyb výrazný 25:15... 

VALOSUN KP zažil týden snů: výhrál v EuroCupu nad Orange Blizzards a vzápětí i v derby! Nyní se hráčky rozutečou za reprezentačními povinnostmi, v závěru listopadu začnou ligové a v prosinci i eurocupové odvety.

VALOSUN KP Brno - BK Žabiny 82:51 (18:16, 45:25, 61:45)