Ten do Brna zamířil na roční hostování z Prostějova. „Richard patří k nastupující generaci teenagerů českého basketbalu, kteří budou tvořit budoucí kostru naší reprezentace. Jsem velmi rád, že jsme se dohodli na spolupráci a věřím, že bude pro obě strany prospěšná," řekl pro klubový web brněnský trenér Lubomír Růžička.

Bálint v uplynulé sezoně nastupoval v extralize U19 a za A tým v první lize zaznamenal deset startů. Nejvyšší českou soutěž, tedy Národní basketbalovou ligu, okusí vůbec poprvé. „Jsem za tu příležitost moc rád. Na sezónu se těším a jsem plný nadšení. Budou to pro mě nové zkušenosti a doufám, že dostanu i nějaký větší prostor v sezoně. Zároveň budu hrát ještě jeden rok U19 v Prostějově, za což jsem rád. S dojížděním do Brna a se školou snad nebude až takový problém," uvedl Bálint.

Naděje českého basketbalu si momentálně plní reprezentační povinnosti v Mariánských Lázních, kam obdržel pozvánku od trenéra mužů Ronena Ginzburga. Křídelní hráč nebo rozehrávač dřív nastupoval v mládežnických reprezentacích, kde patřil k oporám. "Těším se, až se Richard po reprezentačních povinnostech připojí k našemu týmu. Konkurenční prostředí je snem každého trenéra a jsem rád, že pozice na perimetru nabírají konkurence schopnosti,“ dodal kouč.