Volejbal Brno zlomil prokletí a po vítězství ve Zlíně si zahraje play-off

Série devíti extraligových porážek v řadě je u konce. A brněnští volejbalisté zabrali v pravý čas. Sobotním vítězstvím ve Zlíně 3:0 po setech 25:22, 26:24 a 25:21 se totiž posunuli v tabulce na devátou příčku a zajistili si osmifinále play-off.

„Jsem spokojený, že jsme konečně zlomili tu sérii, protože šlo o složité období. V pondělí a úterý jsme se vždycky dávali dohromady, ve středu, čtvrtek a pátek už tým vypadal dobře a v sobotu přišla kláda a zase byl dole. Bylo to strašně psychicky náročné a doufám, že to z nás teď spadlo,“ uvedl pro klubový web brněnský kouč Ondřej Marek.

Jeho svěřenci zvítězili na palubovce soupeře vůbec poprvé v této sezoně, ve které odehráli už jedenadvacet duelů. „Konečně jsme se dočkali výhry a ještě k tomu venku. Bylo vidět, že ji chceme a že jsme bojovali víc než Zlín. To rozhodlo,“ líčil smečař Volejbalu Martin Licek.

Brno opustil minulou neděli univerzál Daniel Římal, jenž přestoupil do Karlovarska. Jeho pozici proti Zlínu zaujal dvacetiletý Martin Chevalier. „Bez Daníka a jeho energie je to vždycky těžké, ale Cheva hrál výborně a ukázal, že na to má. Doufám, že mu hlavně vydrží zdraví,“ usmál se Licek. Ten narážel na problémy, které v této sezoně Volejbal provází.

Poslední duel základní části odehrají Brňané v sobotu doma proti druhým Českým Budějovicím.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/volejbal-brno-zlomil-prokleti-a-po-vitezstvi-ve-zline-si-zahraje-play-off-202102.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací