Brněnští volejbalisté si poradili na domácí palubovce s pražskými Lvy, když vyhráli 3:0 po setech 25:22, 30:28 a 30:28. „Vítězství jsem moc nepředpokládal, protože vstupy do sezony nám většinou moc nevycházely," podotkl pro klubový web brněnský kouč Ondřej Marek.

Do utkání nenaskočili zranění univerzál Daniel Římal a nahrávač Luan Duc Truong. Ten kvůli přetržené achilovce bude k dispozici nejdřív na začátku prosince. „Museli jsme je bohužel nahradit, ale dneska Martin Licek a Víťa Jakubec předvedli skvělý výkon. Všichni kluci ale bojovali a šli si za výhrou,“ dodal Marek.

Úspěšný úvodní start zaznamenaly i brněnské Šelmy, které v Prostějově zvítězily 3:2 na sety a do tabulky zapsaly dva body. „Zápas byl trošku trenérova noční můra. První dva sety jsme herně drželi pohromadě, po otočené koncovce druhé sady jsme ale prospali začátek třetí, tam jsme to asi podcenili s tím, že se utkání samo dohraje," uvedl pro klubový web brněnský trenér Ondřej Boula.

Naopak KP Brno utkání se Šternberkem neodehrálo a první letošní duel v nejvyšší soutěži odehrají ve čtvrtek od šesti hodin večer v Přerově.