Větší luxus. Volejbalistky KP Brno porazily Ostravu a jsou blízko druhému místu

Ještě není hotovo, ale ke druhému místu po základní části nejvyšší české soutěže mají opět blíž. Volejbalistky Králova Pole ve čtvrtek vyhrály v dohrávce 22. extraligového kola 3:2 na sety nad třetí Ostravou, které v tabulce odskočily na rozdíl pěti bodů.

Před startem play-off odehrají ještě tři duely, na vedoucí Liberec ztrácejí sedm bodů. „Jsme rádi za důležité vítězství. Dává nám zase o kousek větší luxus náskoku na druhém místě,“ usmíval se jeden z brněnských koučů Richard Wiesner. Jenže jeho svěřenky o vítězství bojovaly až do pátého setu, v němž zdolaly severomoravský celek 15:13. „Zase jsme se trochu vytrápili vlastními chybami a asi i jakýmsi správným nenaladěním do utkání, na čemž se bohužel podepsala menší návštěva. Už jsme přece jen zvyklí hrát před více diváky. Děvčata tomu ale čelila a v závěru jsme hlavně na útoku prokázali svou kvalitu a pomohly nám také servírující hráčky, které přišly," poznamenal Wiesner.

Královopolanky v utkání dvakrát prohrávaly, hned v první sadě padly těsně 26:28. Tie-break si pak vysloužily vyhraným čtvrtým setem 25:22. „Ze začátku to od nás bylo hodně vlažné, trápily jsme se v obraně, Ostrava naopak dobře podávala a skvěle bránila. Nakonec jsme se ale zvládly zkoncentrovat a dotáhnout zápas do vítězného konce," pravila kapitánka domácího týmu Daniela Digrinová. Další duel královopolské volejbalistky odehrají v sobotu od sedmi hodin večer na palubovce posledního desátého Přerova. Brněnské Šelmy, kterým aktuálně patří v tabulce šestá pozice, se v sobotu od šesti hodin večer utkají venku se čtvrtou Olomoucí.

Autor: Pavel Šťastný
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/vetsi-luxus-volejbalistky-kp-brno-porazily-ostravu-a-jsou-blizko-druhemu-mistu-2.html