USK bylo nad jeho síly. Královo Pole se zaleklo a v Českém poháru bere stříbro

Poražení finalisté často přijímají medaile se slzami v očích, basketbalistky KP Brno ovšem ve čtvrtek zdvihly stříbrný pohár nad hlavu s úsměvem. Ve finálovém duelu Českého poháru se totiž radovalo podle očekávání suverénní USK Praha, kterému Brňanky podlehly jasně 55:96. „Druhé místo je to nejcennější pro všechny kromě Prahy,“ prohlásila upřímně do kamery ČT sport královopolská hráčka Renáta Březinová.

Brněnský celek se přitom v úvodu utkání dostal do vedení 9:0. „Vstoupily jsme do zápasu dobře, dělaly jsme, co jsme chtěly, daly koše, ale pak jako kdybychom se zalekly samy sebe,“ litovala Březinová.

Jedenatřicetiletá reprezentační pivotka naskočila do zápasu s USK kvůli zdravotním problémům po téměř týdenní tréninkové pauze. „Proti takovému soupeři, jako je USK, to nebylo úplně lehké, ale vždycky k výkonu potřebujete srdce a bojovnost, a to mi problém nedělalo,“ líčila Březinová, která ve finálovém duelu zaznamenala tři body a tři doskoky.

Jenže USK si ještě do poločasové přestávky nahrálo náskok osmnácti bodů. „Holky pak hrály ustrašeně a naházely jim míče do ruky. Jak USK chytne svůj rytmus, v naší lize je nezastavitelné,“ pravil královopolský kouč Dušan Medvecký.

Ten v minulém ročníku dovedl Královopolanky v Českém poháru ke třetímu místu, tentokrát kapitánka týmu Sarah Beránková převzala na palubovce z korby auta na dálkové ovládání pohár pro poražené finalistky. „USK je samozřejmě nad naše síly. My jsme ale vyhráli ve čtvrtfinále s Hradcem, který byl v odlehčené sestavě, pak s Chomutovem. Ve finále jsme byli dokonce chvíli vyrovnaným soupeřem USK, nakonec nás přejelo, ale za stříbrnou medaili jsme rádi,“ uvedl Medvecký.

Pražanky opanovaly domácí pohár poprvé od sezony 2014/2015, protože poslední roky dávaly na úkor Českého poháru přednost euroligovým zápasům. „Vyhrály jsme už poněkolikáté, pokaždé z toho máme radost, ale po výhře už neprobíhá takové veselí a docela mě to mrzí. Chtěli bychom všichni, aby to byly vyrovnané zápasy,“ řekla kapitánka USK Kateřina Elhotová.

KP Brno – USK Praha 55:96 (16:27, 29:47, 48:75)

Body: Pageová 14, Kopecká 13, Remenárová 8, Zohnová 6, Potterová 5, Březinová 3, Hadačová, Fadrhonsová a Hynková po 2, Dudáčková, Paťorková a Beránková 0 – Jonesová 22 bodů a 11 doskoků, Condeová 15 bodů a 15 doskoků, Voráčková 13 bodů a 11 doskoků, Elhotová 11, Šípová 10, Vyoralová 9, Oblaková 5, Režanová 4, Halátková 3, Zeithammerová a Kovtunová po 2.
Trestné hody: 17/14 – 13/9
Trojky: 3 – 5
Doskoky: 25 – 58
Zisky: 7 – 12
Ztráty: 17 – 12
Asistence: 7 – 20
Fauly: 16 – 20


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/usk-bylo-nad-jeho-sily-kralovo-pole-se-zaleklo-a-v-ceskem-poharu-bere-stribro-20.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací