Ukrajinské děti si v kraji zasportují zadarmo. Zabaví se a potkají české kamarády

Ukrajinské děti, které nejen do moravské metropole přišly z válkou zasažené země, budou mít možnost si zasportovat zdarma. Pro nabídku volnočasových aktivit z celého Jihomoravského kraje zřídila brněnská městská společnost Starez-Sport speciální webové stránky.

Na znamení solidarity s rodinami, jež do Brna uprchly z Ukrajiny, se firma Starez-sport společně s krajskou organizací České unie sportu rozhodla nabídnout ukrajinským dětem volnočasové aktivity zdarma. Na malé sportovce čekají lekce v šedesáti klubech v celém kraji. „Přestože je to těžké, ukrajinským rodinám bychom chtěli v těchto dnech dopřát alespoň malý důvod k úsměvu. Rozhodli jsme se proto oslovit různé sportovní kluby, které by nám s tím mohly pomoct. Ochota byla veliká,“ vysvětlila tisková mluvčí společnosti Starez-Sport Michaela Dittrichová.

Zapojené kluby v kraji budou nabízet sportovní lekce i většinu vybavení bezplatně. Ukrajinské děti tak najdou rozptýlení, budou si moci snadněji najít kamarády a zapojit se do hovorů s českými vrstevníky.  Zájemci o fyzické aktivity mohou navštívit webové stránky , na nichž si vyberou z různorodých aktivit. Na seznamu zapojených organizací naleznou rodiny lekce juda, plavání, moderní gymnastiky nebo fotbalu. „Společnost Starez-Sport se kromě pomoci těm nejmenším snaží ulehčit situaci také jejich rodičům. Prostřednictvím města Brna nabídla Ukrajincům ubytování i možnost zaměstnání," dodala Dittrichová.

Autor: Kateřina Benáčková

https://brnenska.drbna.cz/zpravy/spolecnost/23837-ukrajinske-deti-si-v-kraji-zasportuji-zadarmo-zabavi-se-a-potkaji-ceske-kamarady.html?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0268zTME8gWBR-jRWsv97e0eHXf4ftiO9Pd5srUAgk4HmhsdiocbLOzVM#Echobox=1647954196