Utkání se odehraje od půl šesté večer v brněnské hale ve Vodově ulici. „Čeká nás těžký zápas, protože Hradec má dobrý tým, je spolu už delší dobu a jeho hráčky o sobě na hřišti vědí,“ uvedl královopolský kouč Dušan Medvecký.

Jeho svěřenky podlehly královéhradeckým hráčkám v listopadu 63:81 na domácím hřišti a před víc než dvěma týdny venku 78:79. „První zápas jsme byli ještě v neúplné sestavě a dalo se čekat, že prohrajeme. Ten druhý jsme tam jeli s cílem vyhrát, ale prohráli jsme dost nešťastně o bod. Doufám, že potřetí už to zvládneme,“ přál si Medvecký.

Vítěz z dnešního souboje totiž postoupí mezi čtyři nejlepší celky Českého poháru, který Královopolanky v sezoně 2017/2018 opanovaly. Odveta se nehraje, i když byla původně v plánu. „Kluby se ozvaly a chtěly hrát jen jednokolově. Požádal jsem tedy výbor České basketbalové federace a ten mi potvrdil změnu schváleného rozpisu,“ řekl sportovní ředitel basketbalových soutěží Zdeněk Ringsmuth.

Souboje o medaile se odehrají 4. a 5. března v Chomutově. Dnes je na programu další čtvrtfinálový zápas mezi Trutnovem a pražskou Slavií. O kompletní pohárové čtveřici se rozhodne příští středu, kdy brněnské Žabiny čeká na domácí palubovce USK Praha a Ostrava se utká s Chomutovem.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/treti-pokus-kp-brno-se-utka-v-poharu-o-elitni-ctyrku-s-hradcem-kralove-20210217.html