Těžký úkol: vyhrát o 9 bodů

Chorvatka Ivezič, Američanky Quinn a Burdick a Litevka Petronyte - kvarteto cizinek, které tvoří osu Neapole, středečního soupeře VALOSUNu KP v 5. kole EuroCupu. Pokud se podaří eliminovat jejich sílu na rozehrávce a pod košem, tak naděje Brňanek na úspěch v důležitém duelu skupiny G vzrostou. Bitva s atraktivním protivníkem začíná v hale Vodova ve středu 9.prosince v 18 hodin.

Celek DIKE Basket přiletěl z Říma do Vídně v úterý navečer se zpožděním, devatenáctičlenná výprava se vzápětí přesunula do Brna autobusem a v hale Vodova od 20 hod. hráčky trénovaly. Zaujaly závěrečným fotbálkem plným fint a parádiček, borci ze sousedního stadionu na Srbské by koukali! Trenér Ricchini má pod Špilberkem k dispozici kompletní tým, vedle zmíněných hvězd se v základní rotaci objevují Kanaďanka Achonwa a Italky Fassina a Bocchcetti.

Neapol po nepříjemných porážkách v Serii A (až deváté místo) a v Eurocupu s Miskolcem zabrala a zdolala ve čtvrtek nizozemský Orange Blizzards 72:59 a v neděli Torino 71:58. Takže hráčkám se vrátilo sebevědomí a vyrazily do Králova Pole potvrdit postup. Stačí jim neprohrát o 9 bodů...

První zápas v Palavesuvio skončil 68:60, když Brňanky ve druhém poločase mocně dotahovaly ztrátu z úvodu a mohly uhrát i přijatelnější porážku, jenže nezvládly poslední minutu. "Italské družstvo má silnou základní pětku, je třeba, aby nám to padalo z dálky, pod košem to budeme mít proti robustním pivotům hodně těžké. Navíc jejich rozehrávačka je vysoká jako naši pivoti," upozornil trenér VALOSUNu KP Marian Svoboda.   

Pokud by domácí basketbalistky ve středu vyhrály o 8 bodů, tak by při možném vzájemném porovnávání s v tabulce druhou Neapolí  nastupovala další kritéria. K případným eventualitám je ještě daleko, v závěrečném 6. kole by zatím třetí VALOSUN KP musel k postupu ze skupiny G (první dva) vyhrát ve Zwolle nad Orange Blizzards a Italky zaváhat v Maďarsku. 

Diváci, kterých se očekává rekordní počet se navíc mohou těšit na zajímavé osobnosti v hledišti (např. Petr Švancara a Radek Rettegi) i na bohatý doprovodný program. Již u hlavního vchodu je uvítá trošku tvrdší muzika od partnerského rádia BEAT, které věnovalo i zajímavou cenu pro vítěze tipovací soutěže na výsledek po 1/4 čtvrtině - a to vstupenku v hodnotě 990,- Kč na sobotní koncert Judas Priest v Brně. Nebude chybět ani klasická basketbalová tombola, dále přestávková soutěž v hodu na koš s ukázkou basketbalového umění klubových mládežnických kategorií a závěrečné společné foto s hráčkami. Vstupné je dobrovolné a ve spolupráci s Nadačním fondem Modrý Hroch bude podstatná část výtěžku věnována dětem po těžkých úrazech, a dle výkonu v zápase také jako prémie domácím basketbalistkám.

POZOR - zápas bude od 17:55 přímým přenosem vysílat TV stanice SPORT 5...!

Odkaz na upoutávku - ZDE: https://www.facebook.com/SPORT5TV/videos/10153409451816859/?theater