Startuje eurocupový seriál

Po Eurolize se v tomto týdnu rozjíždí druhá nejvýznamější soutěž pod ženskými koši v Evropě - EuroCup. Česko mezi 32 družstvy zastupují dva týmy, Nymburk a VALOSUN KP. Zatímco Středočešky jsou úplným nováčkem, Brňanky se do evropských soutěží po delší odmlce vracejí. Ve skupině G se utkají s Aluinvent Miskolc, DIKE Basket Neapol a nizozemským Orange Blizzards.

A právě středeční soupeř z Maďarska bude zřejmě favoritem skupiny. Aktuálně čtvrtý tým zdejší silné ligy o víkendu prohnal euroligovou Šoproň, prohrál v prodloužení 82:84. Śpanělský trenér López mohl mít radost z výkonu vysokých hráček: Američanka Brewer (191 cm) a Srbka Jovanovič (192) daly po 20, Horti (193) 12 bodů. Nedávná opora Hradce Králové, běloruská reprezentantka Lichtarovič nezaznamenala ani bod.

VALOSUN KP dopsal v pátek na eurocupovou soupisku juniorku Magdalenu Heroschovou a Američanku Lenitu Sanfordovou (190 cm, 26 let). Usměvavá pivotka přiletěla z Los Angeles a hned se zapojila do přípravy na středeční bitvu (od 17 hod.) proti svému bývalému klubu. Halu na Vodově poznala, v dresu Miškolce zde pomohla 18 body v semifinále Final Four CEWL 2013 vyřadit právě Brňanky! V minulé sezoně nastupovala v uznávané španělské lize za celek Gipuzkoa UPV.

"Na zápas se těšíme, je to premiéra ve velké soutěži. Soupeř je velice silný, proto spoléháme i na podporu fanoušků," řekl domácí trenér Marian Svoboda.

Pro diváky je připraven tradiční doprovodný program i plno překvapení. V ceně vstupenky, či permanentky je navíc i vstup na utkání florbalové extraligy mezi brněnskými Bulldogs a Královskými Vinohrady Praha (20:00 hod.) - partnerem obou středečních zápasů je Festival sportu, tance a zábavy SPORT LIFE.

Seriál eurocupových zápasů sezony 2015/16 tedy právě začíná, ve druhém duelu skupiny G hostí Orange Blizzards ve čtvrtek italskou Neapol. Ze skupiny postupují první dva.