Slavnostní zahájení i nová tribuna. Dragon odstartuje sezonu na domácím hřišti

Minulou sezonu jim zhatila pandemie koronaviru, teď po dlouhých měsících naskočí zpět do zápasového kolotoče. Ragbisté brněnského Dragonu zahájí v sobotu od jedné hodiny odpoledne nový extraligový ročník. Na domácím hřišti v Maloměřicích přivítají Říčany.

„Všichni se moc těšíme, až po dlouhé pauze zase vyběhneme k soutěžnímu zápasu. Snad nás přijde podpořit co nejvíc diváků,“ pozval brněnské příznivce kapitán týmu Zbyněk Schütz.

V loňské sezoně stihli ragbisté Dragonu odehrát jen šest utkání. Pak zaúřadovala pandemie koronaviru, která nejvyšší domácí soutěž nejprve přerušila a následně definitivně ukončila. „Ke společnému tréninku jsme se vrátili na konci jara. Čekali jsme, až nám vláda a Česká ragbyová unie povolí zahájit přípravu. Do té doby jsme trénovali individuálně. Jakmile se potvrdilo, že sezona začne, pořádně jsme do toho šlápli“ popsal Schütz.

Se spoluhráči v posledních týdnech absolvoval tvrdý letní dril. „Máme nového kondičního trenéra, který nám dal zabrat. Doufám, že se dřina vyplatí a na hřišti ji zúročíme,“ přál si český reprezentant.

Také nadcházející sezona bude zkrácená. Tentokrát však plánovaně. Každý z osmi extraligových týmů odehraje pouze sedm utkání. „Následně o vítězi rozhodne umístění v tabulce. Jde o zkrácenou verzi bez vyřazovacích bojů. Na jaře se pak rozjede nová sezona,“ vysvětlil Schütz.

První utkání odehraje tradiční brněnský klub proti Říčanům, které před dvěma lety v poslední kompletně odehrané sezoně braly třetí místo. „Říčany jsou jedním z hlavních kandidátů na titul. Vede je trenér národního týmu. Mají velice dobrý herní systém a budou kvalitně připravení. Půjde o jeden z nejtěžších zápasů sezony. Věřím ale, že v domácím prostředí můžeme uhrát nějaké body a třeba i zvítězit,“ burcoval Schütz.

Jaký cíl má Dragon před startem nového extraligového ročníku? „Cíle jsou vždycky nejvyšší, ale musíme být realisti. Budu rád, když skončíme do pátého místa. Chceme vítězit v domácích zápasech a urvat nějaké body i v těch venkovních,“ měl jasno zkušený hráč.

Sportovní areál v Maloměřicích prošel před startem sezony proměnou. Na své si přijdou nejen hráči, ale i diváci. „Máme novou tribunu, háčka (branky na ragby – pozn. red.) i trávník. Muži odehrají soutěžní zápas po dlouhé době, takže při prvním zápase plánujeme slavnostní zahájení. Jsme rádi, že se extraliga po pauze konečně vrací,“ zaradovala se sportovní ředitelka klubu Linda Vrátníčková.

Vylepšení zázemí si chválí i hráči. „Doufejme, že se nová tribuna pořádně zaplní diváky. Vždycky je příjemné cítit při hře jejich podporu. Trávník je jako každý rok výborně připravený. S kluky máme dobré podmínky pro přípravu na hřišti i mimo něj. Snad to klubu i divákům oplatíme tím, že v sezoně předvedeme kvalitní ragby,“ dodal Schütz.

Zápasy Dragonu v extralize

28. srpna ve 13.00: Dragon – Říčany
11. září ve 13.00: Praga Praha – Dragon
18. září v 16.00: Dragon – Vyškov
9. října v 11.00: Dragon – Přelouč
16. října ve 13.00: Slavia Praha – Dragon
23. října ve 13.00: Dragon – Sparta Praha
28. října ve 13.00: Tatra Smíchov – Dragon


Autor: Markéta Weinlichová

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/slavnostni-zahajeni-i-nova-tribuna-dragon-odstartuje-sezonu-na-domacim-hristi-20.html