Šelmy i další týmy se potýkají s covidem, extraliga volejbalistek proto skončila

Karanténa dvou týmů i velké množství pozitivně testovaných hráček v dalším ukončily soutěž ještě před semifinále play-off extraligy. O postup ze čtvrtfinále ještě bojovaly volejbalistky Šelem Brno, jejichž stav série s Ostravou byl 2:2 na zápasy. Mistryněmi sezony 2020/2021 se staly vítězky základní části z Dukly Liberec.

Další pořadí družstev je totožné jako pořadí po základní části. Šelmy skončily na čtvrtém místě, Královo Pole na šestém. „Z pohledu regulérnosti a kredibility soutěže by bylo pokračovat značně riskantní,“ uvádí předseda Asociace volejbalových profesionálních klubů žen a majitel Volejbalu Brno Martin Gerža.

Jedním z faktorů v rozhodování o ukončení soutěže byl i fakt, že začátkem května čeká české reprezentační družstvo kvalifikační turnaj o účast na mistrovství Evropy 2021. „Reglement FIVB určuje národním federacím ukončit ligové soutěže do 18. 4. 2021, a tím pádem extraliga žen nemá volné termíny po vypršení povinné karantény postižených týmů," píše se v prohlášení svazu.

Volejbalistky nedohrály soutěž kvůli koronaviru ani před rokem, vítězky tehdy vyhlášeny nebyly. Základní část ovšem ovládly Šelmy. „Přijdeme sice o soutěžní vrchol letošní extraligy žen, ale na druhou stranu máme jistotu, že směrem ke zdraví hráček jsme udělali maximum,“ prohlásil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

„Český volejbal se transparentně staví k vzniklým problémům, za které nemohou ani kluby, ani hráčky. Správní rada se snaží vyhnout spekulacím o obcházení epidemiologických opatření, které se v posledních dnech objevují u jiných sportů v médiích," stojí ve zprávě svazu.

Ten pravděpodobně naráží na kauzu z ženského basketbalu, kdy Slavia Praha obvinila KP Brno ze zatajení negativního testu na koronavirus. Guvernér Ženské basketbalové ligy Daniel Kurucz i vedení brněnského celku tento fakt odmítly.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/selmy-i-dalsi-tymy-se-potykaji-s-covidem-extraliga-volejbalistek-proto-skoncila.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací