Adamcová se po vynucené pauze způsobené koronavirem na sraz týmu, který skončí v pátek, patřičně těšila. „Je příjemné se takto setkat a protáhnout tělo, být zase součást kolektivu,“ pochvalovala si sedmadvacetiletá křídelnice.

Premiérový reprezentační sraz po pauze ovlivnila řada omluvenek zavedených tváří. I kvůli tomu, že národní tým nečeká žádný ostrý zápas a další duely kvalifikace na Eurobasket 2021 jsou naplánovány až na listopad. „Složení týmu se dost obměnilo, spousta starších hráček má své koníčky nebo dala přednost odpočinku po sezoně. Jsou tu nové tváře, což je pozitivní. Přináší to novou energii,“ líčila Adamcová.

Mezi novickami se vyjímá jméno dvacetileté Adély Válkové hrající v americké univerzitní lize, která za oceán zamířila z Žabin, za něž hrála extraligu juniorek. „Dojmy z reprezentace jsou velmi dobré. Pan trenér Svitek je přísný a jsou okolo mě skvělé hráčky, ze kterých mám respekt. Zvykám si ale rychle. Mohla jsem na sobě ještě o trochu lépe pracovat v posledních dvou měsících, ale věřím, že se do toho já i ostatní holky rychle dostaneme a budeme hodně silný tým,“ uvedla.

HOME OFFICE NA SRAZU

To Adamcová se na srazu řadí mezi zkušenější. Ve svém věku už taky veškerou pozornost neupíná jen na basketbal. Druhým rokem si přivydělává brigádou v riskovém oddělení jedné firmy. Pracuje přitom i na srazu. „Sice je náročné skloubit basketbal a práci, ale na druhou stranu mi v práci hodně vychází vstříc právě tím, že můžu dělat na dálku, když někam vyjedu s basketbalem. Jde o hodně analytickou práci, dost využívám Excel,“ popsala Adamcová.

Po brigádě se kvůli koronaviru poohlížely i jiné basketbalistky. „Některé holky si ji hledaly, protože jim najednou vypadly příjmy. Jinak basketbalistky se obvykle zajímají o brigádu až na léto,“ zmínila reprezentantka.

BEZ HVĚZD A CIZINEK

Rodačka z Nového Města na Moravě se pyšní na poměry ženské basketbalové soutěže pozoruhodnou klubovou věrností. Odchovankyně Králova Pole v Žabinách načne v nadcházejícím ročníku už svou pátou sezonu v řadě. Její už tak významná role v týmu ještě vzroste. Klub totiž kvůli úsporným opatřením nejspíš opustí hlavní hvězdy Petra Záplatová a Kateřina Zohnová. „Uvidíme, jak vše bude vypadat. Zatím jsou plány, že sezonu odehrajeme v užším počtu s mladšími hráčkami a bez cizinek. Ale těžko říct, jak se situace vyvine,“ poznamenala Adamcová.

Pauzu způsobenou pandemií koronaviru využila ke splnění restů, které nestíhala. „Proto mi ze začátku basketbal moc nechyběl. Navíc jsem si taky odpočinula a měla chvíle pro sebe. Postupem času mi ale basket začal scházet,“ dušovala se Adamcová.