Draci se tak v souboji o finále utkají s pražskými Eagles, kteří mají stejnou bilanci jako Hroši, vzájemnou sérii však vyhráli. První semifinálové zápasy startují 5. září.

Hroši v úterním střetnutí drželi od třetí směny vedení 1:0, které zajistil homerunem Michal Ondráček. Skvěle hrála obrana v čele s nadhazovačem Janem Kucinem. „Honza podal jeden z nejlepších výkonů své kariéry,“ vyzdvihl jej trenér Hrochů Matěj Samek.

Ten připisuje prohru nezkušenosti kádru. „Kvůli zraněním v týmu máme nejmladší soupisku v lize. Draci mají zkušené hráče, kteří zvládají vypjaté zápasy. V koncovce jsme dělali základní chyby, které nám zlomily vaz,“ hodnotil Samek. Navzdory prohře je s výkonem týmu spokojený.

Drakům se i přes časté obsazování met podařilo skórovat až v osmé směně, když Adam Hajtmar poslal na domácí metu Filipa Moštěka. „Byl bych radši, kdybychom dali tak dva, tři body v průběhu zápasu. Na druhou stranu jsme se prosadili v důležitých chvílích,“ hodnotil zápas trenér Draků Hynek Čapka.

O výsledku rozhodlo až prodloužení, kdy se Hroši nedokázali prosadit a Draci si dvěma odpaly v řadě zajistili výhru.

Čapkův tým postoupil do semifinále z prvního místa nadstavbové skupiny s bilancí dvanácti výher a jen dvou proher. „Bráníme dobře a máme skvělé nadhozy. Rezervy vidím na pálce,“ vyzdvihl obranu trenér Draků.

Soupeře pro boj o finále si pochvaluje, podle něj se budou hráči proti pražským Eagles víc soustředit. „Bude tam větší rivalita. Eagles jsou lepší na pálce, Hroši mají zase dobré nadhozy, proto jsou pro nás Pražané lepší soupeř,“ narazil Čapka na dobrou defenzivu Draků.

Naopak obavy vyjádřil k semifinálovému systému. „Hraje se jenom na dvě výhry, takže když pokazíme jeden zápas, můžeme ztratit celou sérii,“ povzdechl si.

Pro Hrochy sezona skončila. „Chci si teď dát pár týdnů volna před zimní přípravou, která bude pro další sezonu klíčová,“ řekl baseballista Hrochů Lukáš Trunkát.

S rozhodující přípravou se shoduje také kouč Samek. „Poprvé v historii cítíme, že Hroši rostou rychlostí, která v nadcházejících letech hodně zamíchá tabulkou,“ dodal.

Ostatní krajské kluby bojují o udržení extraligy v baráži, ovšem Olympia Blansko je pátá a Technika Brno na předposlední sedmé pozici.

Nadcházející semifinálové zápasy:

  • 5. září: Draci Brno – Eagles Praha
  • 5. září: Kotlářka Praha – Arrows Ostrava

Autor: Ondřej Mareček

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/rozhodl-jeden-bod-hrochum-sezona-skoncila-draci-zabojuji-o-finale-s-eagles-20200820.html