Ragbisté Dragonu potvrdili i bez reprezentantů roli favorita proti Přelouči

Ragbisté brněnského Dragonu si připsali první vítězství v extraligové sezoně, když ve čtvrtém kole zdolali na domácím hřišti v Cacovicích hladce 52:17 Přelouč.

Dragonu přitom scházeli čeští reprezentanti Zbyněk Schütz a Jan Tieber, kteří se ještě s brněnským spoluhráčem Ondřejem Kučerou zúčastní v listopadu třízápasového bloku mistrovství Evropy, kdy národní tým postupně nastoupí proti Maďarsku, Lotyšsku a v Lucembursku.

Proti Přelouči domácí hráči Dragonu získali dvěma pětkami Martina Šenka již po čtvrthodině hry solidní náskok. Hostům se podařilo Brňany dostat pod tlak až v závěru prvního poločasu. Dragon jim však precizní obranou dovolil pouze jedinou pětku.

Ve druhém poločase již drželi Brňané utkání pod kontrolou i přes desetiminutové oslabení, kdy si odpykával trest za žlutou kartu Kučera.

Dragon poskočil v extraligové tabulce na šestou příčku před pražskou Slavii, Přelouč zůstala poslední osmá. V sobotu od dvou hodin odpoledne nastoupí Brňané právě na trávníku Slavie.

Příští domácí utkání odehraje Dragon 23. října s atraktivním soupeřem RC Sparta Praha. Střetnutí se odehraje ve slavnostním duchu a bude spojené s oslavami 75 let od vzniku brněnského klubu.

RC Dragon Brno - RC Přelouč 52:17 (24:10)

Body Dragonu Brno: Merta 12, Šenk 10, Pochlopeň 10, Holý 10, Vávra 5, Sedlák 5
Body Přelouče: Rozkošný 7, Jan Čížek 5, Jakub Čížek 5

Autor: David Kostelka, externí