Procházka bude v říjnu oficiálním náhradníkem pro titulový zápas UFC

Nejlepší český MMA bojovník Jiří Procházka bude v říjnu oficiálním náhradníkem pro titulový zápas polotěžké váhové kategorie organizace UFC, ve kterém se utkají Polák Jan Blachowicz a Glover Teixeira z Brazílie.

Osmadvacetiletý bojovník, jenž pochází z Hostěradic na Znojemsku, se v následujících týdnech bude připravovat tak, aby byl nachystán v případě jakýchkoliv problémů nahradit 30. října v Abú Zabí některého z aktérů hlavního duelu akce UFC 267. "Už s tím můžeme ven. Jsme oficiální náhradníci titulového zápasu, to znamená plná příprava, váha a účast na zápase," napsal Procházkův trenér a manažer Martin Karaivanov na twitteru.

Dvanáct zápasů neporažený Procházka má za sebou dva duely v organizaci UFC. V květnu impozantně v závěru druhého kola knokautoval Dominicka Reyese z USA a následně se posunul na druhé místo žebříčku své váhové kategorie v UFC. Před ním jsou jen šampion Blachowicz a jednička Teixeira.

Proti jednomu z nich nyní může teoreticky nastoupit. "Od září jdeme do tréninku. Jiří si teď zaslouží volno, je už v kolotoči dlouho. Pak přijede jako nový a bude nakopnutý do tréninku a začne příprava na 30. října na Abú Zabí. To je dostatečný čas, u Jiřího půjde o specifikaci na dva soupeře a je v tom zpátky," uvedl Karaivanov pro specializovaný web kaocko.cz.


Autor: ČTK

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/prochazka-bude-v-rijnu-oficialnim-nahradnikem-pro-titulovy-zapas-ufc-20210805.html