Přání od legendy i úvodní hod Krejčíkové. Basket poté prohrál s Nymburkem

Šestadvacet zápasů proti suverénnímu Nymburku nevyhráli a nelichotivou sérii nepřerušili ani pod dohledem tenistky Barbory Krejčíkové z Ivančic, která obstarala hození úvodního rozskoku. Brněnští basketbalisté podlehli středočeskému ceku v sobotním utkání nadstavbové části nejvyšší české soutěže 79:93. 

„Znovu jsme ukázali, že s ním dokážeme hrát vyrovnaný zápas, bohužel se nám nedaří udržet koncentraci po celých čtyřicet minut," podotkl asistent kouče Basketu Martin Vaněk.

Jihomoravané ztráceli po poločase na favorita soutěže pouze sedm bodů, jenže po přestávce jim Nymburk odskočil. „Druhou půlku jsme začali ztrátou 2:12 a bylo těžké se dostat zpátky, ale zvládli jsme to stáhnout na čtyři body. Ke konci už nám docházely síly, přišlo i pár sporných momentů, ale byl to pro nás dobrý zápas," řekl brněnský hráč Matěj Dáňa. Nymburk tak po překvapivé prohře 93:97 s Opavou ve finále Českého poháru vyhrál už třetí ligové utkání v řadě. „Ve druhém poločase jsme lépe pohybovali míčem, přidali v obraně a náskok navýšili. Pak už jsme to kontrolovali. Pochvalu zaslouží naše druhá pětka, která dobře bránila a v útoku si vytvářela dobré střely. Myslím, že z naší strany to byl dobrý výkon a můžeme být spokojení,“ pravil nymburský basketbalista Vojtěch Hruban.

Nejvíc bodů v utkání si připsal brněnský pivot Šimon Puršl, jenž jich nasázel dvacet. O dva míň nastřílel z hostujícího mužstva Martin Kříž, jenž zaznamenal i deset doskoků. Sedm bodů si pak k nedávným čtyřicátým narozeninám v dresu Nymburka nadělil Petr Benda. Brněnskému odchovanci před utkáním pogratuloval a předal dárek legendární basketbalový trenér Miroslav "Miki" Pospíšil

Basket Brno se aktuálně tři zápasy před koncem nadstavbové části nachází na třetím místě za Opavou a Nymburkem. Další zápas odehraje ve středu v domácí hale ve Vodově ulici od čtvrt na devět večer s osmým Hradcem Králové.

Autor: Pavel Šťastný
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/foto-prani-od-legendy-i-uvodni-hod-krejcikove-basket-pote-prohral-s-nymburkem-20.html