Po stříbře získala Opava švédského pivota. Musíme ho hlídat, ví Vaněk z Basketu

V minulém ročníku získali stříbro a ve svém prvním utkání této sezony sahali po senzaci, když se sedmnáctinásobným českým šampionem z Nymburka padli až v prodloužení 99:101. Ve středu opavští basketbalisté vyzvou v nejvyšší české soutěži Brno.

Zápas začne v šest hodin večer v hale ve Vodově ulici. „Opava ukázala, že znovu bude patřit k nejlepším mužstvům v lize,“ uvedl asistent brněnského trenéra Martin Vaněk.

Opavský kádr v létě posílil švédský pivot Mattias Markusson. „Dal týmu novou variabilitu a musíme si ho pohlídat na doskoku. Důležité bude zastavit opavský rychlý protiútok, pracovat na doskoku a pokračovat v naší organizované hře na útočné polovině,“ pravil Vaněk.

Jeho tým na úvod sezony porazil Jindřichův Hradec 110:83 a Kolín 89:80. „Nesmíme se toho zaleknout a musíme určovat tempo hry. Budeme se snažit využít domácího prostředí a navázat na dvě předchozí výhry,“ poznamenal brněnský hráč Ondřej Husták.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/po-stribre-ziskala-opava-svedskeho-pivota-musime-ho-hlidat-vi-vanek-20210929.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací