Plavkyně Zubalíková získala v barvách Komety Brno další titul mistra republiky

Mladá rohatecká plavkyně Lucie Zubalíková zaznamenala další úspěch v kariéře. Hodonínská odchovankyně v dresu brněnské Komety tentokrát získala titul mistryně republiky ve smíšených štafetách. Zubalíková na veslařském kanále v Račicích triumfovala společně s reprezentanty Jánem Kútníkem a Vítem Ingedulda a po boku oddílové kolegyně Petry Šťastné.

Úkolem Zubalíkové na třetím úseku bylo udržení náskoku a první příčky. V případě ztráty vedoucí pozice pak neztratit kontakt s pardubickou štafetou a jejím členem na třetím úseku, kterým byl o dva roky starší Lukáš Balcar.

Členka Komety Brno se na svém úseku vybičovala k fantastickému výkonu a nejenže neztratila první příčku, ale náskok udržela. „Byla to pořádná dřina, po celé dva kilometry jsem si nemohla odpočinou a musela jsem plavat naplno. Lukáše jsem stále viděla za sebou, až v polovině závodu se ke mně začal nebezpečně přibližovat, ale na posledních pěti stech metrech jsem chytla druhý dech a dokázala jeho útok odrazit," uvedla Lucie Zubalíková.

Talentovanou plavkyni po po náročném závodě pořádně bolely nohy a hlavně ruce. Radost z výkonu ale únavu přebila. „Dokázala jsem splnit to, co mě trenér před závodem chtěl, což bylo nedůležitější," pochvalovala si Zubalíková.

Štafetu rozjížděl zkušený Kútník, který už u první bójky měl výrazný náskok před druhou štafetou z Pardubic. Při předávce Šťastná vyplavala do druhého úseku s náskoku jedné a půl minuty. Brněnská plavkyně první místo udržela, pouze náskok se snížil, protože za Pardubice ve druhém úseku plaval Daniel Čaban.

Ten se ke Šťastné přiblížil asi na půl minuty. V polovině závodu štafety Komety a Pardubic všem protivníkům výrazně odjely a bylo jasné, že si domů odvezou medaile.

V posledním úseku štafeta Komety A nasadila Ingedulda, který využil své síly a zkušeností a s přehledem dojel na prvním místě. Celkový čas štafety v cíli byl 1:42:39,1 hodiny. Na druhém místě se ztrátou dvou minut doplavala ve složení Michaela Šterbové, Čaban, Balcar a, Lenka Štěrbové štafeta Pardubic. Bronzovou medaili získala štafeta Plzně, které závodila ve složení Hauerová, Velebný, Soukupová a Šebesta. Zmiňované kvarteto zaostalo za vítěznou čtveřicí o téměř osm minut.

Mistrovství České republiky smíšených štafet se uskutečnilo na veslařském kanále v Račicích. Na start se postavilo rekordních sedmadvacet štafet, z toho bylo pět žákovských a tři dorostenecké. Trať byla vyměřena na kilometrovém okruhu, který každý závodník absolvoval vždy dvakrát.

Brněnská Kometa postavila celkem čtyři štafety. Zubalíková dostala důvěru trenéra a byla zařazena do nejlepší čtveřice plavců vedle reprezentantů Kútníka a Ingedulda. Čtveřici doplnila Petra Šťastná.