Pikantní derby bez nevyřízených účtů. Buldoky chce v superlize nahradit Hattrick

Brno – Na jedné straně současní, na druhé množství bývalých Buldoků. Závěr florbalové sezony nabídne pikantní brněnské derby o účast v superlize v příštím ročníku mezi Buldoky a Hattrickem.

Jiskřivý souboj na tři výhry startuje v sobotu v sedm hodin večer v hale Vodova, domácím hřišti dlouholetého účastníka české nejvyšší soutěže. „Strašně moc se na tyto zápasy těším. Mám hodně vzpomínek, prohlásil jeden z hlavních mužů Hattricku Luděk Ondráček, jenž byl dekádu nedílnou součástí Bulldogs.

Za tým z haly Vodova nastupoval ještě v minulém ročníku, v létě ale dal i vinou neshod uvnitř klubu podobně jako Davidové Coufal a Sládeček superlize sbohem a zamířil do Hattricku, kde v současnosti nastupují i další bývalí hráči Bulldogs. „Uvidí se, jak vyhrocená série to bude. Ale myslím, že nemusí být nějak extrémně vyšponovaná. Nevyřízené účty mezi námi nejsou. Při odchodu z Buldoků jsme neměli žádný problém s hráči, možná trochu s realizačním týmem, ale to teď neřešíme,“ podotkl Ondráček. 

Hattrick první šanci na postup mezi elitu nevyužil, když v prvoligovém finále podlehl pražským Black Angels jasně 0:3 na zápasy, teď má druhou příležitost. „Náš předsezonní cíl byl a zůstává postoupit, je tomu uzpůsobený i kádr,“ burcoval Ondráček.

Buldoci mají nicméně v zádech vydřenou výhru v sedmizápasové sérii druhého kola play-down proti Znojmu, díky níž si uchovali naději na udržení mezi smetánkou. „Pro náš mladý tým je povzbuzující, že jsme vyhráli svou první sérii. Teď očekáváme podobně napínavé zápasy. Nicméně pořád cítím, že je to z naší strany v této fázi dobré,“ pravil trenér týmu Rostislav Kohút.

Jako výhodu svého týmu zmiňuje celoroční střety s českou florbalovou špičkou. „Superliga je o něco těžší než druhá nejvyšší soutěž. Na rozdíl od soupeře jsme odehráli spoustu zápasů s předními českými týmy,“ podotkl brněnský lodivod.

Proti Buldokům naopak hraje, že je podobně jako v loňském roce čeká maximálně dlouhá sezona. Zatímco superliga poznala vítěze závěrečného Superfinále už minulý víkend, přičemž z výhry se radovaly Vítkovice, účastníci baráže se budou lopotit o poslední místenku v nejvyšší soutěži ještě minimálně dva týdny poté. „Ročník je už podobně dlouhý jako loni, kdy jsme hráli taky ještě na konci dubna. Proto jsme náročnosti přizpůsobili i tréninkový plán a upustili od čtyřdenního tréninku s florbalkami,“ pronesl Kohút.

V minulém ročníku Buldoci baráž zvládli, když Havířov porazili 3:1 na zápasy. V této sezoně vsadili na mladý kádr, Hattrick se naopak pyšní zkušeným mužstvem. „To je naše výhoda a myslím, že i herní kvalita bude na naší straně. Teď jen potřebujeme přenést výkony z předcházející části sezony do baráže,“ sdělil Ondráček. 

Vítěze brněnské série fanoušci poznají nejdřív v sobotu 27. dubna, kdy je na programu třetí zápas, a nejpozději v pátém utkání v neděli 5. května.

Termíny série: 

1. zápas dnes v 19.00 v hale Vodova 
2. zápas zítra v 17.00 v hale Vodova 
3. zápas v sobotu 27. dubna ve sportovní hale v Maloměřicích 
Případné další termíny: 
4. zápas v neděli 28. dubna ve sportovní hale v Maloměřicích
5. zápas v neděli 5. května v hale Vodova


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/do-florbalove-superligy-muze-jen-jedno-brno-20190419.html