Odložené duely: soupeři Basketu v karanténě, KP čekalo na potvrzení od hygieny

Už podruhé v této sezoně se kolínští basketbalisté potýkají s pozitivními testy na koronavirus, po kterých mužstvo nastoupilo do karantény. Středočeský celek měl přitom v pondělí odehrát páté kolo nadstavbové části Národní basketbalové ligy v Brně. A Basketu škrtl covid nakonec i středeční utkání s Opavou.

„Požádali jsme o odložení utkání, opět z preventivních důvodů. Hráče, kteří Covid-19 ještě neprodělali, denně testujeme, přesto nechceme nic riskovat," stojí v prohlášení na klubovém webu opavského celku.

Náhradní termíny utkání jsou zatím neznámé. Poslední duel odehráli svěřenci brněnského kouče Lubomíra Růžičky ve čtvrtek s Nymburkem, kterému podlehli na jeho palubovce 82:98.

Další zápas čeká Basket v neděli v domácí hale ve Vodově ulici proti Pardubicím, proti kterým v této sezoně stále čekají na první vítězství.

Už v pondělí měly naskočit do akce i basketbalistky KP Brno, jenže jejich třetí duel čtvrtfinálové série se Slavií Praha se odehraje až ve středu v pět hodin odpoledne v hale ve Vodově ulici. „Čekali jsme na písemný legislativní dokument od krajské hygieny, který dorazil až pozdě odpoledne,“ vysvětlil generální manažer KP Richard Foltýn.

Královopolanky vedou v sérii proti Slavii 2:0 na zápasy a ve středu v případě vítězství mohou oslavit postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže. V semifinále pravděpodobně narazí na suverénní USK Praha.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/odlozene-duely-souper-basketu-je-v-karantene-kp-cekalo-na-potvrzeni-od-hygieny-2.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací