Odlišné příběhy v EuroCupu. Žabiny vezou z Londýna výhru, KP na favorita nemělo

Odlišným způsobem pořídily při svém prvním eurocupovém výjezdu sezony brněnské basketbalistky. Zatímco Žabiny zvítězily na palubovce London Lions 82:74 a na druhý pokus zapsaly svou první výhru ve druhém nejprestižnějším evropském poháru v klubové historii, Královo Pole podle očekávání podlehlo jednomu z favoritů soutěže, francouzskému Villeneuve 42:82.

Žabiny si v první čtvrtině vypracovaly dvanáctibodový náskok, který Angličanky sice zredukovaly, ale ani jednou v utkání brněnský celek nedotáhly. K výhře v britské metropoli přispěla zejména Anna Jurčenková, která zaznamenala sedmnáct bodů.

Královo Pole čekal jeden z nejtěžších možných soupeřů. S aktuálně druhým týmem nejvyšší francouzské soutěže drželo krok jen první čtvrtinu, kterou prohrálo 8:11. Ve zbytku zápasu Francouzky prokázaly svou kvalitu.

Další evropské bitvy si brněnské celky střihnou hned za týden. Žabiny ve středu přivítají ve své hale německý Keltern, KP čeká další výjezd, tentokrát na Island, kde si ve čtvrtek zahraje s Haukarem.

Autor: Václav Petrů