Obrovské drama v obrat nevedlo. Brno v Kolíně těsně prohrálo a končí čtvrté

Zdánlivě ztracenému bronzu se notně přiblížili v závěrečné čtvrtině, obrovské drama nakonec k senzačnímu obratu nepřivedli. Basketbalisté Brna prohráli odvetný duel o třetí místo v domácí nejvyšší soutěži v Kolíně 89:90 a v součtu s prvním kláním prohráli sérii o osm bodů. Sezonu tak končí na čtvrté pozici.

Svěřenci trenéra Lubomíra Růžičky přitom do závěrečných chvil bojovali o zvrat série, ačkoliv po třech čtvrtinách prohrávali 52:70. Čtvrtou část následně ovládli 37:20 a nebýt naprostého vabanku kvůli dohánění ztráty z prvního duelu, zřejmě by druhé utkání těsně vyhráli. Kvůli hře na naprosté riziko ovšem i druhý duel vyhrál Kolín. Přesto Brňané v této sezoně zaznamenali obří výkonnostní skok, když v minulém předčasně skončeném ročníku obsadili poslední pozici.

V závěrečném utkání této sezony Brno táhl Američan Javion Blake, jenž si připsal patnáct bodů, Fin Aapeli Alanen zaznamenal o jeden méně, Kolín k bronzovým medailím dotáhlo duo Adam Číž a Devante Wallace, které si připsalo shodně pětadvacet bodů.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basket-brno-kolin-prohra-ctvrte-misto.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací