Nový trenér Buldoků Kyzlink: Kluci musí běhat, není čas opírat se o hokejku

Brno – Rok plný změn. I tak se dá nazvat nadcházející sezona Buldoků. Po prohře s Hattrickem brněnští florbalisté sestoupili ze superligy a po pětadvaceti letech se tak vrací do prvoligové soutěže. Do té navíc nastoupí pod vedením nového trenéra Davida Kyzlinka, který vystřídal Rostislava Kohúta.

Už skoro měsíc jste hlavní trenér A týmu, u něhož jste předtím dělal asistenta. Jak na vás mančaft reaguje?

Nastavení týmu je podobné jako minulou sezonu, všichni hráči mají chuť pracovat. Mám z nich dobrý pocit. Tým je stále relativně mladý a potenciál mu nechybí. Pořád je ale co zlepšovat.

Na co se ve hře zaměříte?

Chceme hrát florbal založený na pohybu, kreativitě a velkém množství zakončení. Je potřeba, aby kluci běhali a rvali se o každý míček. Na opírání se o hokejku není čas.

S hráči jste v půlce května započali přípravu na další sezonu. Liší se v něčem od té předchozí?

Stejně jako loni vede přípravu kondiční trenérka Katarína Bednářová, takže žádné velké změny nenastaly. Dohodli jsme se pouze na tom, že do toho víc šlápneme. V co nejkratší době se chceme vrátit do superligy, proto musíme trénovat lépe než týmy v ní.

Chcete vybojovat postup s odchovanci, nebo přivedete nové posily?

Stejně jako v loňské sezoně chceme pracovat hlavně s našimi odchovanci. Kádr se nám podařilo skoro celý udržet. Ze Znojma se k nám navíc vracejí obránci Mira Kladivo a Pepa Žižka. Oba kluci u nás už ale dřív hráli, takže se s týmem znají.

Nastavíte v porovnání s předchozím trenérem Rostislavem Kohútem například jinou komunikaci s hráči?

Nemyslím si, že komunikace s kluky byla ze strany Rosti úplně špatná. S kluky z týmu se chci bavit o tom, jak se mají a co prožívají mimo florbalový život. Zajímá mě to. Když vidím, že se někomu nedaří, snažím se najít příčinu. U kluků je to většinou pořád dokola, buď se to týká práce, školy nebo holek. Většinou je to v hlavě a ne tím, že by hráči byli špatní a neměli na to.

Už víte, kdo doplní váš realizační tým?

O tom se stále jedná. Oslovil jsem dva kandidáty, kteří mi to ale z časových důvodů nepotvrdili. Z původního týmu zůstává Alda Jakůbek, který loni seděl na tribuně a posílal své postřehy na střídačku. Letos bych jej chtěl na střídačce aspoň při domácích zápasech.


ELIŠKA NOVÁKOVÁ

Autor: Redakce

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/novy-trener-buldoku-kyzlink-kluci-musi-behat-neni-cas-opirat-se-o-hokej-20190609.html