Mmcité dostalo čtrnáct trojek, naději na záchranu ale drží dál

Jen o bod se basketbalisté mmcité v 42. kole nejvyšší domácí soutěže vyhnuli nepopulární stovce obdržených bodů. Na palubovce Svitav prohráli 78:99, když jim domácí Tuři nadělili čtrnáct úspěšných trojek.

Na další venkovní porážku zatím Brňané nedoplatili a zůstávají jedenáctí, protože poslední Jindřichův Hradec padl v Ostravě 88:103. Oba celky dvě kola před koncem soutěže nadále dělí v tabulce jedna výhra, barážové místo prozatím připadá Hradci.

První poločas skončil remízou a i ve druhé dvacetiminutovce se očekával vyrovnaný boj. Do ní však lépe vstoupili domácí basketbalisté, kteří si brzy vytvořili víc než desetibodový náskok. Svému soupeři odskočili zejména díky šedesátiprocentní úspěšnosti trojkové střelby.

„Když jsme pokryli soupeře na perimetru, tak naopak dával body ve vymezeném území. Dostali jsme celkem devětadevadesát bodů a s tím vyhrát nelze. Gratuluji soupeři, vyhrál zaslouženě," sdělil asistent brněnského kouče Michal Krčmář.

Svitavy bodově táhl zejména Jan Špaček, který zaznamenal pět trojek. „Začátek byl z obou stran nervózní. První poločas byl velmi vyrovnaný. Ve druhém jsme měli vysokou úspěšnost střelby. Když má tým šedesátiprocentní úspěšnost trojek, zápas se musel přehoupnout na tak vysoký rozdíl," řekl trenér Svitav Stanislav Petr.

Z brněnských hráčů se nejvíc prosadil dvacetibodový Roman Zachrla, osmnáct bodů přidal Michael Ojo, čtrnáct Paul Egwuonwu a dvanáct Michal Křemen, který zaznamenal čtyři trojky. Už ve středu se mmcité v posledním domácím zápase sezony utká na Morendě s Kolínem.