Místo postupu výprask. Basket se porve o semifinále v sedmém zápase

Sága nekončí! Stejně jako v pěti předchozích zápasech, tak i v tom šestém uhájil domácí tým své území. Pardubičtí basketbalisté znovu dorovnali manko ve čtvrtfinálové série proti Basketu Brno. K úžasu více než tisícovky diváků zdolali Brno rozdílem několika tříd 93:59. Rozhodne se ve čtvrtek pod Špilberkem.

Domácí začali rozpačitě a za dvě a půl minuty zaznamenali pouhý koš. Otočili však stav na 5:4. Oba celky se chvíli střídaly ve vedení. Potom ho překlopili na svou stranu pardubičtí basketbalisté. Jak se později ukázalo, vedení 10:9 bylo poslední pro Basket. První minibrejk spáchala Beksa v závěru úvodního dějství, kdy soupeři odskočila na šest bodů. Hosté v něm dali pouze třináct bodů. Ve druhé části Pardubice zpřesnily střelbu. Jihomoravané se naposledy snažili vzepřít poté, co faulovaný Mishula proměnil trojku i následnou šestku. Od té doby to ovšem šlo s Brnem z kopce. Domácí se jim poprvé vzdálili dvojciferně, když vedli tři a půl minuty před koncem první půle 37:26. Její samotný závěr utkání prakticky rozhodl, neboť Východočeši se urvali do čtrnáctibodového trháku.

Kdo čekal po změně stran snahu Brna o kontakt ve skóre, šeredně se zmýlil. Beksa totiž svůj náskok periodicky zvyšovala. Po minutě třetího kvartálu vedla o patnáct bodů, po dvou o dvacet a v její polovině o pětadvacet. Hosté byli v tu chvíli zralí na ručník. Za deset minut tohoto hracího období prohnali košem protivníka v basketbale nicotných devět bodů. Závěrečná epocha se proměnila v pardubickou exhibici. Po dvou odehraných minutách svítilo na ukazateli 74:44. Už pět minut před koncem zápasu dostala příležitost lavička, aby si stěžejní hráči stačili do čtvrtečního, sedmého a rozhodujícího utkání odpočinout…

Autor: Zdeněk Zamastil