Křeč a nečekané drama. KP duel s outsiderem zvládlo, postup je ale nereálný

Ke zvýšení svých šancí na postup ze skupiny potřebovaly vyhrát minimálně o třicet bodů. Basketbalistky Králova Pole nakonec byly v posledním skupinovém utkání EuroCupu proti islandskému Haukaru rády, že vůbec vyhrály. Outsidera skupiny porazily na domácí palubovce 60:53 a před čtvrtečními zápasy EuroCupu mají mizivé šance na proniknutí do play-off ze třetího místa.

„Výhra v EuroCupu se počítá, ale chtěli jsme zvítězit větším rozdílem, abychom měli šanci na postup. Bohužel holky vstoupily do první čtvrtiny s energií, jako bychom hráli se Strakonicemi, při vší úctě k nim,“ narážel trenér KP na nezdařenou úvodní část, kterou ovládly Islanďanky 25:15.

Haukar zaskočil favorita především úspěšností trojek, v první čtvrtině jich nasázel šest. „Začaly jsme vlažně a až jsme se konečně zaměřily víc na obranu, otočilo se to,“ pravila kapitánka Eva Kopecká.

Brnu se povedlo otočit skóre zkraje třetí čtvrtiny, ovšem hostující basketbalistky držely naději na výhru až do závěru zápasu. To byl velký rozdíl oproti prvnímu vzájemnému souboji, který před měsícem na Islandu Brňanky vyhrály bez nervů 80:61. „Byly to dost odlišné zápasy. Haukar tentokrát začal tak jako my u něj úspěšnými trojkami, od nás tam byla patrná křeč,“ pravil Medvecký.

Nejproduktivnější brněnskou hráčkou na hřišti se stala Natalie Kucowská se šestnácti body, o tři méně zaznamenala Ludmila Dudáčková. Královopolanky zakončí eurocupovou skupinu L na třetím místě se ziskem osmi bodů. Do play-off druhé nejprestižnější basketbalové soutěže v Evropě postoupí čtyři nejlepší třetí týmy ze skupin, ale KP se skóre 332:395 obsadí nejspíš pátou nebo šestou pozici mezi třetími týmy.

O všem definitivně rozhodnou čtvrteční dohrávky skupin, mezi nimi i souboj Žabin v německém Kelternu, který startuje v půl sedmě večer. „Škoda, že se nám nepodařilo vyhrát první zápas s Tarbes (KP prohrálo na domácí palubovce 49:55 – pozn. red.). S dvěma výhrami jsme počítaly, chtěly jsme je uhrát, a musíme být spokojení, že se nám to povedlo, protože soupeřit s francouzskou ligou je strašně těžké, obzvlášť potom s Villeneuve,“ pravila Kopecká.

I podle Medveckého odpovídá konečné umístění rozložení sil ve skupině. „Uhráli jsme asi maximum možného,“ dodal kouč.

KP Brno - Haukar 60:53

Čtvrtiny: 15:25, 11:4, 18:12, 16:12.
Trojky: 4/24 – 10/39
Doskoky: 48 – 44.
Nejvíc bodů KP Brno: 16 – Natalie Kucowská, 13 – Ludmila Dudáčková, 10 – Kateřina Zohnová
Nejvíc bodů Haukar: 18 - Hinriksdottirová, 8 – Henningsdottirová, 7 – Alexandersdottirová
KP Brno: Aklová, Stejskalová, Kopecká, Zohnová, Kucowská – Malíková, Hadačová, Dudáčková, Hynková

Autor: Václav Petrů