Královo Pole oslavilo postup do semifinále, Šelmy získaly s Olomoucí pouze set

Jen v prvním utkání čtvrtfinálové série extraligového play-off se nadřely, když vyhrály 3:2 na sety. V dalších dvou duelech už pak volejbalistky KP Brno po dominantních výkonech ztratily pouze jediný a naposledy ve čtvrtek zdolaly pražský Olymp v domácí hale ve Vodově ulici jasně 3:0 po sadách 25:22, 25:14 a 25:16. Jihomoravanky tak postupují do semifinále po vítězství v sérii 3:0 na zápasy.

„V týmu je teď obrovská euforie, máme obrovskou radost, že jsme to zvládly. Všechny jsme si myslely, že zápas bude trošku těžší, Olymp vzdoroval v prvním setu, ale pak už to bylo jenom o nás a myslím si, že jsme si to dnes uhrály samy,“ řekla kapitánka KP Brna Daniela Digrinová. Naopak Šelmy vybojovaly ve čtvrtfinálové sérii proti favorizované Olomouci pouze set a po čtvrteční porážce 0:3 na palubovce soupeře v této extraligové sezoně skončily. Dalším postupujícím se v play-off extraligy ve čtvrtek stala Dukla Liberec, poslední semifinálový účastník vzejde ze série mezi Ostravou a Prostějovem, který vede 2:1 na utkání.

Autor: Pavel Šťastný